سلام اقای دکتر بنده بهروز سلمانی هستم کمر درد شدیدم زده به پاهام واز زانو به پایین باعث ورم و داغی شدید همراه با سوزش میشه و جاش قرمز میشه و عین سنگ میشه بنظرتون چکار باید کنم آیا عمل کنم خوبه ممنون.

درمان استخوان درد پا
استخوان درد پا می تواند به شکل های متعدد بروز کند و موجب ایجاد سفتی و سختی در پا شود ،بسیاری از  بیماران عنوان می کنند انگار میله‌ای داغی در داخل پا قرار گرفته و پا خشک می‌شود و کشاله ران سنگین می‌شود  که عمدتاً به علت تحریک اعصاب در ناحیه کمر به وسیله دیسک کمر می باشد ، به دلیل آن که بسیاری از بیماران دارای کمردرد  نمی باشند و فقط درد پا را احساس می کنند بنابراین ممکن است اصلاً قبول نکنند که دلیل درد آنها در ناحیه کمر می باشد .
درد پا ناشی از سرما هم به همین شکل است یعنی داغی پا و سردی پا هر دو به دلیل فشار بر روی عصب های با در مسیری است که از کمر تا انتهای پا تحمل می کنند ، تا ۹۵ درصد علت آن در ستون فقرات کمری می باشد در ۵ درصد موارد هم ممکن است علت درد در باسن و سندروم پیریفورمیس باشد. 
بیشترین مراجعین ما افرادی هستند که علت درد پا از زانو به پایین را جویا نمی‌شوند و یا به دنبال دلیل درد ران و زانو و یا درد ران و ساق پا می باشند و بسیاری از این بیماران عنوان می‌کنند که نزد پزشک رفته‌اند و پزشک عنوان کرده که علت درد پا ناحیه ساق و یا ران به دلیل آرتروز زانو یا آرتروز پا می باشد و خیلی نمی توان برای آن کاری انجام داد .
عمده علت دردهای ناشی از ران و ساق پا در ناحیه ستون فقرات کمری و باسن می باشد و باید عصبها است آنجا آزاد شود درد عصب سیاتیک یک نمونه کلاسیک از این نوع دردها می باشد
توجه داشته باشید که ممکن است درد شما به صورت کلاسیک و درگیری عصب سیاتیک به صورت درد باسن به سمت پایین نباشد و فقط در یک ناحیه از مسیر درد داشته باشید مثلاً فقط پشت زانو یا فقط داغی پا یا فقط سنگینی پا را داشته باشید .

بعضی بیماران چون با عصبی شدن دردشان بیشتر می شود انرا پا درد عصبی می نامند. درمان پا درد عصبی خارج از برداشته شدن فشار بر روی عصب های جسمی در ناحیه کمر و خصوصاً برداشته شدن فشار از ناحیه دیسک کمر نیست .
این مشکل فشار بر عصب ها را  ما در ناحیه گردن نیز داریم ولی دیسک گردن هم با فشار بر روی عصب هایی که از کنار آن خارج می‌شود موجب ایجاد تحریک و درد در ناحیه دست می‌شود که ممکن است اصلاً بحث ناحیه ی گردن خود را نشان ندهد و دیسک گردن عامل آن باشد که با کمک تست نوار عصب و عضله می توان آن را شناخت .
انجام تست نوار عصب و عضله و ام آر آی کمر و بررسی اسکن کف پا جهت تشخیص کف پا و مشکلات ناشی از آن و همچنین رایج طب فیزیکی مانند دکامپرشن تراپی سوزنی و طب سوزنی الکتریکی و همچنین تزریقات تخصصی می تواند با توجه به شرح حالتان به کاهش درد شما کمک کند.‌