با سلام اقای دکتر من مدت سه ماه است که در تمام عضلات بدنم احساس نبض میکنم که با چشم در بعضی مواقع دیده میشود و این پرش عضلات چند ماه است که هر روز تکرار میشود گاهی در دستم گاهی پام گاهی چشمم واقا میترسم به دکتر مغزواعصاب مراجعه کردم و ام ار ای مغزو گردن انجام دادم که سالم بود و ازمایش خون هم دادم که مشکلی نداشت قرص فلوکستین دادن که با مصرفش کمی کمتر شده پرش عضلاتم ولی قطع نشده.الان یک ماه هم هست که پام از قسمت بالا درد میکنه و به سمت پایین یک درد تیز و کشنده دارم من واقعا میترسم که نکند بیماری ای ال اس باشد و اینکه اینکه پرش عضله که با فلوکستین کم شده ممکنه که بخاطر این بیماری هم باشه.من واقعا نگرانم لطفا راهنماییم کنید ببخشید طولانی شد. من 27سال دارم.ممنون.

پرش عضلات در بدن علل متعددی می تونه داشته باشه ، پرش عضلات از نظر عمده مردم به دلیل کمبود ویتامین و یا کمبود کلسیم هست .

هرچند کمبود کلسیم و پرش عضلات چندان دور از ذهن نیست ولی عموما علایم پر سرو صداتری در زمینه کمبود کلسیم وجود دارد .

پرش عضلات در ام اس هم شایع می باشد ولی علایم ااصلی ام اس مانند خستگی های مفرد عضلانی و اسپاسم های ژنرالیزه و دو بینی و .... هم از جمله همین علایم شایع قبل از پرش عضلانی می باشد . البته در ام ار ای هم پلاک های ناشی از ام اس دیده می شود که می تواند منجر به علایم متنوعی از جمله پرش های عضلانی را ایجاد کند .

پرش عضلات در ای ال اس هم داریم ولی علایم ALS  هم بسیار پر سر و صدا تر از این مواردی است که در شما وجود دارد . مثلا دردهای انتشاری و علایم اسپاستیک و گرفتگی های شدید می شود .

پرش عضلات در پا ، شایع ترین علتش درگیری های عصب های اندام تحتانی مانند درگیری عصب سیاتیک در کمر و یا در اثر دیسک کمر می باشد . لزومی هم ندارد شما تمام علایم یک بیماری دیسک کمر و یادرگیری سیاتیک را داشته باشید .

در درمان پرش عضلات حتما باید به نقش استرس هم توجه داشت . استرس می تواند استانه تحریک عصب و عضله را پایین بیاورد و موجب ایجاد پرش عضلانی شود .

نقش عناصر کلسیم و منیزیم و داروهای ارام بخش را نمی توان در تحریک عصب و عضله و ایجاد پرش بی تاثیر دانست و خوردن آن ها می تواند کمک کند .

توصیه من به شما اول از همه انجام تست نوار عصب و عضله  و در صورت درگیری انجام فیزیوتراپی می باشد.