سلام اقای دکتر سپهریان . من تو ورزش اسپاسم کمر پیدا کردم . همیشه اسپاسم کمر من با کمی استراحت و اب درمانی و دارو خوب می شد ولی الان یک ماه هست که اسپاسم کمر من خوب نمیشه ، حتی شل ککنده عضلانی هم زدم . ممکنه دیسک کمر باشه . خیلی ترسیدم چون یه کم تو پامم میاد گاهی . دوستم خیلی از من بدتر بود پیش شما اومده خوب شده و داره ورزش می کنه . تو را خدا جواب من را بدید چون خیلی ترسیدم

سلام. اسپاسم کمر یک بیماری  نیست بلکه بیشتر یک علامت است . یعنی به علتی عضلات کمر شما سفت شده . گاهی در اثر یک حرکت بد عضله اسپاسم می کند و همانطور که فرمودید به راحتی و بعد از چند روز برطرف می شود . اما ما واژه ای داریم به نام گاردینگ اسپاسم یا اسپاسم محافظتی که ثانویه به سایر مشکلات کمر از جمله دیسک کمر ایجاد می شود و اگر ایجاد نشود دیسک بیرون زدگی بیشتری پیدا می کند و موجب درد های انتشاری می شود . اما وقتی تحریک دیسک کمر کم شد باز هم ما این اسپاسم را خواهیم داشت و باید با تکنیک های پزشکی ما این اسپاسم را بشکنیم. 

برای تشخیص باید از ام ای کمر و نوار عصب و عضله استفاده کرد . 

در درمان سنتی کمردرد معمولا از برگ بید بر روی کمر استفاده می کردند و جدیدا از ترکیب رو غن سیاهدانه و روغن شتر مرغ برای درمان کمردرد استفاده می کنند . 

وقتی درد کمر با هر علتی به پا تیر می کشد و حالت سیاتیک پیدا می کند لزوما باید از نظر دیگیری عصب با نوار عصب و عضله میزان فشار روی عصب بررسی و به سرعت و قبل از ایجاد صدمه عصبی درمان شود . 

اینکه چون قبلا کمردرد شما قبلا راحت آزاد می شده در حال حاضر هم باید راحت آزاد شود تصور درستی نیست و ممکن است در حال حاضر ممکن است با پاتولوژی دیگری درگیر باشیم که نیاز به بررسی بیشتری و درمان گسترده تری باشد .