با سلام و خسته نباشید خدمت شما اقای دکتر من مدت 2سال هست که از ضعیف شدن زانوم رنج میبرم وبعد از یک دوره ورزش شدیدی که انجام دادم این بلا سرم اومد ‌. درد زانو و احساس زانوی پرانتزی دارم و توی دو و نشستن و مخصوصا از پله ها خیلی فشار به زانوم میاد و زانو موقع خم و راست کردن هم صدای قرچ قروچ زانو کمی هم داره و قرص های زیادی هم خوردم ولی تاثیر نگرفتم خواهشا کمکم کنید که برای درمان زانو درد و ضعف زانو چیکار کنم

سلام. ضعف زانو و درد زانو و صدای قرچ و قروچ زانو می تواند به علت درگیری غضروف های زانو باشد . پرانتزی شدن زانو هم این اضمحلال زانو را تشدید می کند. درد زانو ناشی از ورزش زیاد هم به دلیل به هم خوردن بالانس عضلات و هم به دلیل صدمه به غضروف زیر کشکک و یا به اصطلاح مفصل پاتلوفمورال شایع است .

همچنین درد زانو در ورزش کاران به دلیل صدمه به رباط و منیسک زانو شایع است و باید با معاینه و ام ار ای این شرایط را بررسی و در صورت درگیری درمان کرد . 

استفاده از ورزش کششی عضلات سفت و تقویت عضلات درگیر می تواند  در درمان زانو درد ناشی از ایمبالانس عضلانی کمک کننده باشد . 

ویتامین برای زانو درد و یا گلوکز امین و یا سویا و .... در درمان زانو درد موثر است ولی تاثیر آن به اندازه ورزش زانو نیست. 

استفاده از تزریق های ترمیمی مانند پرولوتراپی و پی ار پی زانو هم می تواند در درمان کمک کننده باشد 

تقویت عضلات جلو و پشت ساق و لگن هم بسیار درد درمان درد زانو شما موثر است . 

کلنیک طب فیزیکی و توانبخشی پیشگام