سلام . من 2 سال است که دچار سیاتیک هستم. در موقع ورزش سنگین دچار دردی شدم که از باسن داخل پاهام تیر می کشید . هر دکتری رفتم گفت سیاتیک هست و خودش خوب میشه ولی اصلا خوب که نمیشه هیچ هر روز داره بدتر هم میشه . فیزوتراپی و دارو و همه کار هم کردم . دوستم پیش شما اومد می گفت امپول زدید و یک دستگاهی براش گذاشتید که دردش باسن و پتهتش خوب شده . من از اصفهان هستم ، می خواستم ببینم اخرین درمان سیاتیک چی هست و من بیام پیشتون مثل دوستم خوب میشم.

سلام . دوست بزرگوار سیاتیک یعنی درگیری عصب . اما علت درگیری عصب مهم است مثلا ما باید ببینیم علت درگیری عصب شما دیسک کمر بوده یا سندرم پریفومیس یا جابجایی لگن و ... . بعد بر اساس ان ببینیم بهترین درمان سیاتیک و اخرین درمان سیاتیک برای شما چه می باشد . 

بر اساس تجربه بنده و البته نظر عمده کتب علمی سیاتیک عموما به دلیل دیسک کمر ایجاد می شود ، یا بیرو زدگی دیسک یا باد کردن دیسک و کم اب شدن اب بدون  بیرون زدگی. بنابراین علی رغم اینکه کمر شما چندان دردی ندارد باید تمرکز ما روی درمان کمر باشد تا منشا عصب سیاتیک درمان شود . در بسیاری از موارد درمان سیاتیک به تدریج درد سیاتیک کم می شود ولی درد کمر اضافه می شود و کم کم حذف می شود . 

درمان زود سیاتیک در مرحله حاد و مزمن متفاوت است . در مرحله حاد هر چند بهتر جواب می دهد و طول درمان سیاتیک کوتاه تر می باشد ولی درمرحله مزمن بر عکس درمان طولانی تر و سخت تر خواهد بود .

درمان قطعی سیاتیک مبتنی بر علت اولیه خواهد بود . در بسیاری از موارد درمان سیاتیک بعد از درمان مرحله پزشکی نیاز به نگهداری از طریق ورزش و رعایت اصول کنترل ارگونومی می باشد .

ما در مجموعه درمانی پیشگام ، از تخت دکامپرشن ، پرولو تراپی و ازن درمانی و طب سوزنی و لیزر جهت درمان سیاتیک استفاده می کنیم.