1809-251054

سلام وقت بخیر ،حدود دو هفته ای میشه درد شدید کمر دارم که دکتر رفتم گفتن استارت دیسکه که چند امپول دیازپام وقرصای گاباتین و نوارتیکس سیردالود و سلکوکسیت و تریپ فلیکس تجویز کردن و حرکات دراز کش کشی اوایل پای راستم درازکش سی درجه هم بالا نمی آمد ولی کاهی بعد از ورزش بیشتر و بیشتر بدون درد بالا میاد گاهی هم درد بسیار شدید تو باسن راست که به سمت مچ همون پا میاد این اواخر درد بیشتر شده و‌گاهیم اصلا درد نمیکنه ویهو شروع به درد میکنه، لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

سلام. معمولا درد شدید کمر که تا ۴۸ ساعت رو به بهبود نرود بسیار علامت مهمی است و باید با ام ار ای و نوار عصب بررسی شود. بنا بر آنچه گفتید و احتمالا شروع دیسک کمر باشد داروهای شما کاملا مناسب است و فقط تریپل فلکس کمک چندانی نمی کند. در مورد تست بالا اوردن پا که یک علامت مهم و اختصاصی در درمان است و بهبود زاویه آن نشانه کاهش فشار دیسک بر روی عصب می باشد.

در درمان شما استفاده از تخت دکامپرشن که به شدت موجب کاهش فشار بر روی دیسک کمر می شود بسیار کمک کننده است. قطعا بعد از کاهش درد کمر انجام ورزش بیشتر برای شما توصیه می شود. ۱۰ توصیه درمانی که در همین سایت برای شما عنوان کردیم هم به بهبود شما بسیار کمک می کند. انتظار از درمان دیسک و کمردرد شما باید حدود ۶ تا ۸ هفته باشد.  هر چند ورزش کمر یکی از اساسی ترین درمان های کمردرد می باشد ولی خود درمانی کمردرد گاهی درمان شما را سخت و با تاخیر مواجه می کند لذا بهتر است ادامه درمان خود را تحت نظر متخصص طب فیزیکی و یا متخصص ورزش شهر خودتان ادامه دهید.

کلنیک درمان های غیر جراحی کمردرد ومشکلات ستون فقرات : ۶۶۵۷۶۹۹۱ _ ۶۶۹۱۴۶۵۰

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما