فلج ارب در فرزند

با عرض سلام وخسته نباشید چند وقت پیش با شما در مورد فلج ارب فرزندم که تازه متولد شده بود صحبت کردم ،در دست راستش هیچ حرکتی نداشت الان بعد از مدت دوماه هنگام خواب دستش رو بالا میاره ولی هنوز از ارنج حرکتی نداره ولی در حالت بیداری حرکتش کمتره خواستم بدوم دلیل اینکه هنگام خواب دستش بالا میاد چیه وچرا در حالت بیداری اینکارو نمیتونه انجام بده باتشکر فراوان یا علی

سلام. همانطور که قبلا عنوان کردیم فلج ارب پیش اگهی خوبی دارد و عموما به مرور زمان اغلب با رشد عصب و رژنره شدن عصب وضعیت بهتر می شود. در خواب هم عضلات شل تر هستند و هم علی رغم وجود فلج ارب نوزاد می تواند بر نیروی جاذبه بهتر مقابله کند. وجود بعضی از رفلکس های کودکی هم در این سنین ممکن است این حالت را در خواب تشدید کند. توصیه ما باز هم کاردرمانی و فزیوتراپی  توسط کاردرمان ها و فزیوتراپیست هایی مباشد که با فلج ارب کار کرده اند.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما