گرفتگی رگ پشت ساق پا

سلام نزدیک ۳ ماه هست ساق پای راستم میگیره اول کم بود کم کم خیلی شدید شده تا جایی که تحملش سخته رفتم دکتر گفت احتمالا عصب پا هست قرص گاباپنتین داد مصرف کردم تمام شد ولی درد تمام نشد الان جوری شد ده دقیقه ۵ دقیقه یبار میگره ولی زود تمام میشه بعدش پام داغ میشه انگار اب داغ روپام میرزن ممنون میشم راهنمایی کنین علت چیه؟

سلام، درد ساق پا همانطور که خودتان اشاره کردید عموما به دلیل تحریک عصب می گیرد. درد ساق پا به دلیل تحریک عصب عموما مکانیکی و به دلیل تحریک عصب در کمر می باشد ولی تحریک عصب در باسن هم و به دلیل گرفتگی عضله پریفورمیس چندان ناشایع نیست. درد ساق پا در دویدن و بالا رفتن از پله با این ولابل تشدید می شود. حتی در خانم ها ممکن است درد ساق پا در پریود تشدید شود ولی انچه مهم است اینکه عصب تحت فشار برای ساق پا را پیدا کنیم و غیر فعال کنیم.

گاباپنتین با دوز ۳۰۰ میلیگرم در کاهش تحریک ساق پا ممکن است کمک کننده باشد  ولی اصل درمان نیست.

این حالت در واقع یک طبفی از سیاتیک می باشد و درمان ان باید مشابه درمان سیاتیک باشد، مثلا بهتر است بعد از انجام تست عصب دبا کمک متخصصین طب فیزیکی سعی در ازاد سازی عصب با کمک کشش و تزریق و مانیپولاسیون و …. انجام دهید و وقتی علایم کم شد با ورزش انرا پایدار نگه دارید.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما