گردن بند طبی و دیسک گردن

سلام. من 40 روزی میشه گردن درد دارم. به دکتر مراجعه کردم ، گفت mri گردن بگیر. بعد از دیدن mri گفت بین مهره های 6 و 7 دیسک گردن خفیف داری و باید رعایت کنی. یه گردن بند طبی و قرص سکلوکسیب برام تجویز کرده. من کارم برنامه نویسی کامپیوتره. روزی 8-7 ساعت پشت کامپیوترم. میخواستم بدونم نظر شما چیه؟

سلام. در مورد استفاده از گردن بند در درمان دیسک گردن در دو هفته اول به صورت مداوم اتفاق نظر وجود دارد ولی بیشتر از آن موجب ضعیف شدن عضلات گردن می شود و به شرطی که درمان گردن را شروع کرده اید و ورزش های تقویتی گردن برای شما شروع شده است می توانید در سر کتر خود از گردن بند استفاده کنید.

در مورد بهترین درمان برای درمان گردن درد شما ، استفاده از دستگاه دکامپرشن گردنی می باشد.

معمولا گردن بند طبی هم برای دیسک گردن حدود 2 هفته تجویز می شود و بعد از آن باید به صورت متناوب از گردن بند استفاده کنید که دچار مشکل ضعف عضلات گردن نشوید.

ما معمولا گردن بند طبی برای دیسک گردن  را بعد از دو هفته در هنگام کار با کامپیوتر و رانندگی برای بیمارانمان تجویز می کنیم.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما