کیفوز شوئرمن و درمان ان

باسلام و خسته نباشید متاسفانه حدود دوماه است متوجه شدم فرزندم مبتلا به کیفوز شوئرمن شده در شهر خودمون اراک به پزشک متخصص مغز و اعصاب مراجعه نمودیم و ام ار آی و گرافی نوشتن و انجام دادیم و بعد تشخیص دادن کیفوز شوئرمن هست.گفتن فیزیوتراپی فقط انجام بدین و تحت نظر باشه اما پزشکی دیگه گفتن حتما باید جراحی بشه تورو خدا اگه ممکنه یه وقت بدین بیارمش خدمتتون شاید نظر خوب شما غیر از جراحی باشه و انشاالله مشکلش حل بشه فرزندم ۱۴ سالشه پسر هم هست ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام . کیفوز در واقع قوز ستون فقرات به سمت جلو می باشد‌. در کیفوز شوئرمن که یک نوع کیفوز توراسیک می باشد ، انحنای ستون فقرات به سمت جلو در سنین رشد و اغلب بین ۱۰ تا ۱۶ سال می باشد . دلیل ان عدم رشد متوازن سمت جلو و عقب ستون فقرات می باشد. یعنی سمت پشت خوب رشد می کند و سمت جلو ان خیر. کیفوز تا ۴۰ درجه طبیعی است و درمان کیفوز شوئرمن هم در مرحله اول ورزش و بریس های ستون فقرات است و بعد از ۱۸ سال و یا زمانی که این کیفوز بیش از ۷۵ تا ۸۰ درجه باشد جراحی ستون فقرات صورت می گیرد.

ورزش برای کیفوز توراسیک عموما جواب بسیار خوبی می دهد به شرطی که درست و با پشتکار انجام شود

بیشترین کمک را در درمان کیفوز شوئرمن ترکیب ورزش و بریس دارد و هیچ کدام به تنهایی ممکن است موثر نباشد.

در قسمت ورزش و حرکات اصلاحی سایت ورزش های کیفوز توراسیک و کیفوز توراکولومبار اموزش داده شده است.

ساخت بریس برای کیفوز توراسیک در کلنیک تخصصی پیشگام انجام می شود.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما