کمردرد شدید در اثر ضربه

سلام من دختری ۱۵ساله هستم، الان به مدت یک روز از زمانی که به کمرم در قایق سواری تو دریا ضربه خرده میگذره و کمر درد شدیدی دارم و هنوزم میخوام کمرم رو تکون بدم خیلی درد میگیره، از قسمت پایین کتفم، یعنی تقریبا وستای پشتم تا انتهای کمرم درد میکنه ولی بیشترین درد رو توی پایین استخوان کتفم و نزدیک ستون فقراتم دارم … باید چکار کنم؟! یه اسیب و گرفتگیه ادیه ؟! یا باید برم فیزیوتراپی عکس بگیرم؟! ولی ضربه ی کمی به کمرم نخورد که نگران نباشم، میتونم بگم کاملا از روی قایق بلند شدم و دوباره افتادم روش، چون لب قایقم نشسته بودم و همون موقع موج بزرگی اومد واقعا خیلی کمرم درد گرفت و برای چند لحظه ضعف کردم و حتی نمیتونستم تکون بخورم!

سلام. کمردرد بر اثر ضربه می تواند به دلیل صدمه به ساختمان های مختلف کمر ایجاد شود . عضلات ، مفاصل ، دیسک کمر ، مفصل ساکروایلیک و صدمه سایر ارگان های اطراف مثل روده و کلیه و … همه می تواند موجب کمردرد شود .  عموما وقتی ما صدمه را در عضلات کمر داشته باشیم درد به نواحی بالاتر هم منتقل می شود و موجب گرفتگی کتف و عضلات بین شانه ها هم میشود . اصولا در این کمردرد ناشی از ضربه بهتر است ابتدا از ماساژ یخ استفاده کنید ، کمی استراحت ، استفاده از دارو های ضد التهاب مانند ناپروکسن و در صورتیکه بعد از چند روز درد شما کاهش پیدا نکرد با مراجعه به متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و یا جراح مغز و اعصاب یک معاینه خوب و یا ازمایشاتی مانند نوار عصب و ام ار ای شوید و بر اساس آنها درمان صحیح را دریافت کنید.

کلنیک تخصصی درمان های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل : 6657699166914650

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما