چگونه درد سیاتیک را کاهش دهیم

سلام آقای دکتر خسته نباشید من 24سالمه و الان نزدیک 3ساله که درد سیاتیک دارم البته اوایل رفتم دکتر فرستاد mriگفت دیسک داری و بعد یه مدت کوتاه درد سیاتیک شروع شد. علت دیسک کمرم رو احتمال خیلی زیاد بلند کردن جسم سنگین میدونم ،هوا سرد ک میشه دردش خیلی زیاد اونقد زیاد ک شبا تا صبح نمیتونم چشم رو هم بزارم چیکار کنم ک هرچه زودتر درمان بشه چون واقعا دیگه نمیتونم تحمل کنم از کار و زندگی افتادم خسته شدم از بس درد کشیدم

سلام ، درد سیاتیک ، دردی است که به دلیل فشار دیسک کمر یا سایر عناصر کمر و لگن بر روی عصب سیاتیک ایجاد می شود و لذا درد سیاتیک خصوصا در مراحل حاد ان از سخت ترین درمان های اسکلتی عضلانی است. درمان درد سیاتیک و نجات از سیاتیک واقعا بسته به علت ایجاد کننده آن دارد .اینکه فکر کنیم فقط با ورزش و یا درمان خانگی سیاتیک می توانیم موجب نجات از سیاتیک شویم اشتباه است.

در درمان سیاتیک باید به بسیاری از عوامل توجه کرد از برداشته شدن فشار از روی عصب سیاتیک با دستگاه های دکامپرشن گرفته تا تزریقات تخصصی ستون فقرات و لیزرهای پرتوان و غیره.

بعد از اینکه فشار روی عصب سیاتیک کم شد حالا شما باید دردهای کم باقی مانده  را با ورزش مخصوص سیاتیک کم کنید و برای درمان ایجاد شده خود یک ثبات ایجاد کنید.

قطعا با پیشرفت هایی که امروزه در زمینه درمان های جراحی و غیر جراحی در زمینه درمان سیاتیک ایجاد شده است شما نباید چندین سال درگیر درد سیاتیک باشید.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما