پیاده روی برای درمان سیاتیک

سلام اقای دکتر پیاده روی در سیاتیک خوب است

 درد سیاتیک یک درد بسیار کشنده و شدید می باشد که از ناحیه لگن به سمت ران و ساق پا تیر میکشد بسیاری از بیماران ما که درد سیاتیک را تجربه کرده‌اند این درد را یکی از شدیدترین دردهایی است که در طول عمر خود داشتند عنوان می کنند. این درد مانع زندگی روزمره می شود و ما به جز درمان‌های پزشکی نیاز به نگهداری برای بهبود و ادامه درمان و ماندگار ماندن درمان دارد و قطعاً یکی از روش‌هایی که کمک می کند سیاتیک تحریک نگردد همین انجام ورزش های مرتبط با سیاتیک و دیسک کمر می باشد.
می دانید یکی از علت‌های اصلی سیاتیک دیسک کمر میباشد. درمان آن و نگهداری درمان آن نیاز به انجام ورزش بعد از درمان های طب فیزیکی یا درمان های جراحی می باشد ما توصیه می کنیم ابتدا ورزش های ایزومتریک در قسمت های مختلف سایت ما در مورد دیسک کمر و نیز در مورد سیاتیک عنوان شده است را انجام دهید اگر فشار روی عصب شما به اندازه کافی کم شد که این را می‌توانید در تست نوار عصب و عضله ببینید و یا هم اینکه از نظر بالینی درد انتشاری شما به پا کم شد می توانید ورزش های دینامیک را هم به آرامی شروع کنید.
فراموش نکنید ورزش های دینامیک ابتدا از داخل آب شروع می شود یعنی آب درمانی. ‌
در آب درمانی ، باید ابتدا از ناحیه کم عمق آب راه رفتن را شروع کنید به شیوه ای که به بیماران در راه رفتن های داخل دیسک در آب آموزش داده می شود پیاده روی را شروع کنید پیاده روی در سیاتیک ابتدا باید از شدت کم شروع شود و بعد زیاد شود پیاده روی در سیاتیک ابتدا باید از در سطوح صاف انجام شود و حرکت به صورت قدم به قدم باشد و بهتر از قبل از شروع ورزش برای سیاتیک ابتدا ورزشهای مربوط به کمر را انجام داده باشید بعد این است که در هنگام راه رفتن و شروع راه رفتن در سیاتیک بهتر است که شما عضلات ناحیه شکم و لگن را منقبض کنید یعنی شکم را داخل داده و عضلات باسن را سفت کنید و قدم های کوتاه خود را بردارید پنج دقیقه در روز با کفش کتانی مناسب و دارای قابلیت ارتجاع استفاده کنید سپس می‌توانید این زمان را کم کم و روزانه اضافه کنید یعنی روزی حدود ۵ دقیقه این به شما کمک می کند که مجدداً درد سیاتیک شما در اثر پیاده روی و ورزش عود نکند .
همیشه مشکل ما با بیماران جوانی است که احساس می کنند کاملا درد از بین رفته و به ناگهان تشدید پیاده روی زیاد ورزش زیاد و کوهنوردی می شوند شما با وجود سیاتیک در طول زمان قادر به انجام اکثر ورزش های حرفه‌ای حتی می باشید ولی به شرطی که ورزش‌های دیسک کمر و سیاتیک را انجام داده‌اید و زمان زیادی از ابتلای شما به درد سیاتیک گذشته باشد.

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما