پله و درد در زانو

سلام خانم ۲۵ ساله هستم که وقتی دو ساعت سر پا می ایستم زانو درد شدید میگیرم، ما طبقه چهارم زندگی میکنیم و یک روز درمیان یکبار از پله تردد میکنم، آزمایش دادم همه جیز نرمال بوده ولی سطح ویتامین d بدنم ۲۵ بوده، لطفا راهنمایی کنید

سلام. همانطور که فرمودید متاسفانه مساله پله در شهر های بزرگ عاملی برای ایجاد زانودرد و ارتروز زانو و کمردرد و همچنین عامل مهمی در تخریب درمان و مقاومت در درمان درد زانو می باشد. قطعا در طولانی مدت بهتره محل خانه تعویض کنید .موقتا در بالا رفتن از پله یک پله یک پله بالا بروید. و در پاییین امدن از پله حتما از عصا در سمت مقابل درد استفاده کنید. در درمان انجام پروسه های ترمیمی زانو مانند اوزون تراپی، لیزر پرتوان، پی آرپی و البته ورزش های اختصاصی زانو می تواند به شما کمک کند. عدم توجه به این درد می تواند منجر به آرتروز زانو  زودرس و پیشرفته ای شود که در شرایط شما قابل اصلاح می باشد.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما