درد پا و حس اب داغ درپا

سلام و خسته نباشید اقای دکتر. من دختری ۳۳ ساله هستم من دیسک کمر بین مهره های ۴ و ۵ دارم. ام ار ای و نوار عصبی انجام دادم درد شدید در ناحیه پشت ساق پای چپ هست. پاهام گز گز شدید میکنه انگار آب داغ رو پاهام میریزن وقتی راه میرم درد پا تشدید میشه. پزشکها تشخیص دادن که باید عمل بشه ولی من از عوارض بعد عمل میترسم ممنون میشم راهنمایی کنین چه ورزشهایی باید انجام بدم ایا پیاده روی در اب خوبه یا ممکنه تشدید کنه؟

سلام و عرض ادب. همانطور که فرمودید درد پا و داغی پا شما به علت فشاری است که فتق دیسک بین مهره ای کمر بر روی عصب های شما می اورد. گزگز پاها هم به دلیل همین تحریک ریشه عصب می باشد. هر چند که ورزش یک جز لاینفک درمان این بیماری محسوب می شود ولی ما در مرحله درد پا  و اصولا درد توصیه به ورزش نمی کنیم. بهترین کار برای شما استفاده از داروی گاباپنتین ، دولاکستین و استفاده از تخت دکامپرشن می باشد . لیزرهای پرتوان که بتواند به عمق بافت نفوذ کند هم می تواند به شما کمک کند. درمان شما بین دوماه تا شش ماه به در فواصل طولانی به طول خواهد انجامید و ورزش کمر بعد از دوماه با تاکید بر ورزش کشش عضله پریفورمیس ادامه خواهد یافت.

دکتر سپهریان        متخصص طب فیزیکی و توانبخشی

66576991

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما