ورزش پیلاتس و ارتباط آن با درد احتمالی کمر

با عرض سلام من خانمی چهل ساله هستم با قد 167 و وزن 63 کیلو. به مدت دو سال است که پیلاتس کار میکنم اما اخیرا بعد از انجام تمرینات در موقع برگشت به منزل احساس سرما زیادی در ناحیه کمر میکنم و نیز با نشستن پشت میز برای مطالعه کمر درد میگیرم که همراه با سوزش است.لطفا بفرمایید که احتیاج دارم که یک ام ار ای انجام دهم یا مشکل دیسکی نیست. با تشکر

سلام . ورزش و از جمله پیلاتس قوانینی دارد که برای جلوگیری از صدمه به بدن باید آن ها را در نظر بگیرید. قطعا ورزش پیلاتس با توجه به حرکاتی که موجب تقویت عضلات کمربند لگنی و تنه ای می شود برای جلوگیری از کمردرد مفید است. اما ورزش هم باید به تدریج وارد بدن شود  و  هم به تدریج پیشرفت کند. هرگونه درد پایدار در هر ناحیه از بدن می تواند زنگ خطری برای آن ناحیه باشد. درمان کمردرد شما بهتر است ابتدا با کاهش شدت ورزش در پیلاتس باشد . کلیه حرکاتی که شبیه حالت دراز و نشست هستند را در تمرین خود متوقف کنید و فعلا از تردمیل استفاده نکنید. حرکات کششی کمر و کشش عضلات پشت ساق و ران را در اولویت برنامه های ورزشی خود قرار دهید و فعلا نیازی به ام آر آی ندارید.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما