سلام دکتر عزیز سوالی از محضر شما داشتم در مورد مور مور کف پا و سوزن سوزن شدن پاشنه پای پدرم پدرم 51 سال دارد و مدت یک سال است که می گوید کف پاهایش می سوزد گز گز می کند و مور مور می کند . و از ناحیه هر دو پا خیلی لاغر شدند ، وزنشون هم در کل کاهش پیدا کرده و خودشون می گن آثار حرص و جوش فرزندانش است . خواهش میکنم ما را در درمان گزگز و مور مور پا کمک کنید

 مور مور شدن کف پا و گزگز شدن پاشنه بر خلاف تصور عامه مربوط  به چربی خون بالا و کم خونی و ... نمی باشد. بلکه مربوط به تحریک عصب می باشد. یعنی اعصاب محیطی به دلیل عموما دیسک کمر و یا آرتروز ستون فقرات تحریک می شود و ممکن است کلا بدون اینکه در حال حاضر علایم تحریک کمر داشته باشد و یا به اصلاح کمردرد وجود داشته باشد خود را به صورت علایم درگیری عصب و مور مور ران یا مور مور کل پا و گزگز انگشتان نشان دهد . 

مورمور شدن پای چپ به دلایلی که نمی دانیم از پای راست بیشتر است . احتمالا به همان دلیلی که سوزن سوزن شدن پاشنه پای چپ بیشتر از راست می باشد. ولی این اهمیتی ندارد و ممکن است در هر دو پا هم ایجاد شود . در این بیماری به دلیل اینکه اعصاب محیطی مانند سیاتیک درگیر است پس با تحریک اعصاب سیستم عصبی مرکزی و عامیانه تر عصبی شدن ، این مور مور کف پا و گزگز پاشنه هم تشدید می شود .

در درمان مورمور کف پا و گزگز پاشنه که ممکن است گاهی به صورت مور مور ران یا گزگز حتی کمر هم باشد باید منشا آن یعنی کمر درمان شود .  در درمان خانگی باید ورزش دیسک کمر و سیاتیک را انجام دهید و از خوردن غذاهای سرد بپرهیزید ولی در درمان مدرن پزشکی ما از دکامپرشن ، طب سوزنی ، پلاسما برای شما استفاده می کنیم. 

کلنیک پیشگام درمان های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل :  66576991- 66914650