منافع و عوارض طب سوزنی یا درای نیدلینگ

باسلام و خسته نباشید آیا درای نیدلینگ یا طب سوزنی یا سوزن خشک، عوارضی داره؟ مشکلی برای عضلات ایجاد میکنه؟

با  عرض سلام ، اصولا طب سوزنی و کلا استفاده از سوزن طب سوزنی چه در درای نیدلینگ  و چه در طب سوزنی اگر به صورت استریل و در مکان های صحیح استفاده بشه عوارضی نداره و این در کنار محاسن درمانی آن یکی از مهمترین فواید و محاسن طب سوزنی است. در مورد استفاده از درای نیدلینگ در نواحی سر و گردن باید توجه خاصی به آناتومی بشه به گونه ای که میزان داخل بردن سوزن به دقت رصد شود. در این نواحی احتمال خوردن سوزن به فضای پلور و ایجاد پنوموتوراکس وجود دارد . عموما حتی بهترین پزشک طب سوزنی هم همواره باید مراقب میزان داخل رفتن سوزن در ناحیه سر وگردن جهت جلوگیری از این عارضه باشد.

تقریبا طب سوزنی اگر به صورت استریل استفاده شود تقریبا در ناحیه کمر و پا ها کاملا بدون عارضه است. بنابراین طب سوزنی برای درمان دیسک کمر یا طب سوزنی برای درمان سیاتیک کاملا بدون عارضه است.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما