مسائل قانونی دیسک کمر بعد از تصادف

با سلام و عرض ادب و احترام ارادتمند نجات نظری مردی 38 ساله هستم که متاسفانه 39 ماه پیش مورد طعمه فردی سابقه دار ضارب قرار گرفته و دچار مشکلات دیسک کمر .دیسک ستون فقرات. دیسک گردن و… شدم و چون ورزشکار بودم در ان زمان خاص فقط از لحاظ کبودی ها پیگیری قانونی انجام دادم حالی که پس از گذشت زمان مذکور زمینگیر شده و فهمیدم مشکلاتم فراتر از تصور بود. سوال من در رابطه با راه اثبات اینکه مشکلاتم مربوط به حادثه زمان مورد نظر است از لحاظ پزشکی که انرا مجددا از لحاظ قانونی پیگیری کنم. بسیار متشکرم و نیازمند کمک و دعاگوی شما و حالی که بنده مدرس دانشگاه بوده و توسط این پیشامد تحصیلات و موقعیتم تحت تاثیر قرار گرفت و نقطه عطف زندگی من بود.

سلام و عرض ادب. درمورد صدمات ستون فقرات و دیسک کمر و دیسک گردن از نظر پزشکی قانونی، به شرطی می توان اثبات کرد که دیسک کمر در اثر حادثه ایجاد شده است که قبل از حادثه یک ام آر ای داشته باشد و بتوان تغییرات آن را با ام آر آی بعد از حادثه مقایسه کرد. یا بعد از ضایعه یک نوار عصب و عضله گرفته شود و امواج جدید در آن دیده شود. البته ایجاد دیسک در نواحی غیر معمول سینه ای و یا شدت دیسک با وجود صدمات استخوانی هم ممکن است زمینه را برای تایید علت دیسک کمر در اثر ضربه و تصادف و یا حادثه محیا کند.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما