لیزر تراپی سیاتیک بعد بهبود دیسک کمر

سلام خسته نباشید من 20 سالمه واز سن 17 ساگی التهاب دیسک گرفتم و اون اوایل چند ماه داروهای ضد التهابی و ممکل های غذایی مصرف کردم و به پیشنهاد پزشک در زمینه حرکات اصلاحی ورزش را شروع کردم و تا همین الانم روز در میون باشگاه میرم و انجام میدم و تونستم 100% دیسک ام درمان کنم و هیچ درد دیسکی ندارم mri گرفتم و دکتر گفت کاملا فتق دیسک برطرف شده. مشکل من اینه که از وقتی دیسکم خوب شده دردی ندارم اما دچار سیاتیک شدم که دکتر گفت طبیعیست چون فشار ایجاد شده ناشی از التهاب باعث تنگی مسیر سیاتیک شده 2طرف پاهام از وسط لگن و تا گوشه های پاهام میاد تا قسمتا مچ پا دردش با این تفاصیل نظر شما در رابطه با لیزر تراپی چیست و ایا با توجه به اوضاع من چند درصد میتونه بهبودی ایجاد کنه؟درمان قطعی و ثابت است؟ سپاس از پاسختون

سلام و عرض ادب. قبل از توضیح  لیزر درمانی دیسک کمر نکته ای را یادآور می شوم. دیسک کمر بیماری است که ابتدا خود را در کمر نشان می دهد ولی وقتی تشدید می شود به پاها انتشار پیدا می کند. و زمانی که دیسک کمر مزمن می شود صرفا خود را به صورت درد انتشاری در پاها نشان می دهد و ممکن است درد در کمر کلا حذف شود. اما گر بر اساس معاینات همکاران محترم پزشک مطمئن هستید که علایم دیسک کمر برطرف شده و صرفا تحریکات ریشه عصب سیاتیک در شما باقی مانده است بی شک بدانید که لیزر درمانی عصب سیاتیک بهترین گزینه در درمان شما می باشد.

البته در کنار لیزر درمانی باید ورزش های سیاتیک و خصوصا انواع ورزش های کششی عصب سیاتیک و دارو های B1 و گاباپنتین را هم مصرف کنید.

در لیزر درمانی عصب سیاتیک باید از لیزر های پرتوان با مد ترکیبی پیوسته و پالس استفاده شود و از دوزهای حدود 5 هزار ژول شروع شود و دوز لیزر در جلسات انتهایی به 9 هزار ژول برسد.  بدون تابش دوز پیوسته یا Continus لیزر درمان شما به اندازه کافی موثر نخواهد بود.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما