لرزش و درد دست هنگام نوشتن

با سلام و احترام فراوان محضر شما استاد و سرور گرامی جناب آقای دکتر سپهریان .خدا قوت.بنده 47 ساله هستم و مدیر مدرسه با سابقه 26 سال کاردر آموزش و پرورش .تقریبا مدت شش سال میباشد که در هنگام نوشتن با دست راست ، انگشتان دستم در موقع نوشتن تعادل حرکتی ندارند و در این مواقع لرزش بسیاری دارند و کنترل نوشتن از اراده من تا حدود زیادی خارج میشود تا جاییکه عمل نوشتن را قطع میکنم.بسیاری از اوقات امور نوشتنی اداری را با تایپ سیستمی انجام میدهم البته بدلیل مشکلات نوشتاری با دست.زود دستم در هنگام نوشتن خسته میشود و در ناحیه مچ احساس خستگی و درد پیش می آید.بیشتر اوقات نوشتنم را از دانش آموزان مخقی نگه میدارم که لرزش و عدم کنترل دستم را نبیینند چون علاوه بر معضل فوق احساس شرمندگی میکنم.دستم در هنگام نوشتن از ناحیه بازو تا سر انگشتان احساس خستگی و درد دارد. تقریبا نزدیک به یک ماه است که دچار درد تا حدودی خفیف برای اولین بار در ناحیه گردن شده ام.این موضوع تا بحال سابقه نداشته است.لطفا مرا راهنمایی کنید. آدرس : استان هرمزگان- شهرستان سیریک-بخش بمانی.شهر بندر کوهستک

سلام و عرض ادب. درد و لرزش دست یک موضوع بسار پیچیده است. خصوصا وقتی فقط در حالت نوشتن باشد. مثلا کرامپ نویسدندگان یکی از تشخیص های ما می باشد . باید در موارد درد دست که با لرزش همراه می باشد حتما تست تیرویید و تست عصب انجام شود. کم کاری تیرویید و تحریک اعصاب گردن خصوصا توسط دیسک گردن می تواند مشکل شما را ایجاد کند. خصوصا اینکه در شرح حال خودتون هم فرمودید درد گردن هم دارید. در درمان ما باید از یک سری دستگاه های خاص مانند  رادیوفرکوانسی، تخت دکامپرشن و … استفاده کنیم و اگر درد شما مربوط به کرامپ نویسندگان باشد شاید علاوه بر استفاده از تکنیک های طب فیزیکی نیاز به تزریق دیسپورت هم داشته باشید.

دکتر سپهریان. متخصص طب فیزیکی و توانبخشی 6657699166914650

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما