عوارض نوار عصب و عضله

باسلام بنده دی ماه سال 98 بدلیل احساس درد در ناحیه دست و سرشانه به پزشک مراجعه کردم و ایشان تست نوار عصب و عضله را به بنده پیشنهاد کردند. بنده پس از انجام تست و طی آخرین سوزنی که پزشک مربوطه به پشت گردن بنده زدند تا نتیجه تست را ببینند، از نیم ساعت بعد دچار گردن درد شدیدی شدم بطوری که گردنم بصورت کامل گرفت و تا 10-15 روز ادامه داشت. الان که اردیبهشت ماه است بنده با تکان دادن گردنم صدای مهره های گردنم را که چرق چرق میکنند را میشنوم و با کمی کار کردن گردنم مجددا میگیرد و صدای مهره ها اذیتم میکند. حقیقتا سوال بنده در مورد تست انجام شده است که آیا صحیح انجام شده و نیازی به زدن سوزن پشت گردن بنده بوده که پس از آن دچار گردن درد های شدیدی شدم با توجه به اینکه بنده برای درد دستم مراجعه کرده بودم و پس تست دست درد بنده به مرور رفع شد اما گردن درد جایگزین آن شد. (جواب تست هم دیسک خفیف مهره های 5،6 گردن بوده است). باتشکر

سلام تست نوار عصب و عضله یک تست بسیار بسیار بی عارضه می باشد.
و عضله اصولاً از اندام ها گرفته می شود و در صورتی که دیده نشود عضلات کناره ستون فقرات از جمله عضلات پارااسپاینال یا عضلات نزدیک تر به مناطق درگیر هم ممکن است نیدلینگ یا سوزن زده شود .
بنابراین و با توجه به این که شما مشکل دیسک گردن داشته اید و احتمالاً نقطه مذکور که سوزن زده شده بسیار تحریک پذیر بوده آن نقطه در حال حاضر تحریک شده و ایجاد درد کرده است اما در واقع در زیر آن یک منبع عظیم در وجود داشته و با سوزن زدن تحریک شده در حالی که حتی اگر شما آن نقطه را ماساژ هم می دارید احتمالا این تحریک را حس می کردید.
تست نوار عصب و عضله بسیار بی عارضه می باشد و حتی بر خلاف رادیولوژی برخلاف ام آر آی هیج نوع اشعه ای در آن وجود ندارد بنابراین هیچ گونه جای نگرانی نیست شاید اگر شما بلافاصله پس از زدن سوزن و احساس درد در آن ناحیه ماساژ یخ میدادید این درد را تجربه نمی کردید
قسمت c5 و c6و درد سرشانه احتمالاً دردهای ثانویه و دردهایی که در حال حاضر شما را اذیت می‌کند هم بیفتد بنابراین به هیچ عنوان نگران نباشید از دارو و ماساژ یخ همچنان و در صورتی که درد شما کاهش پیدا نکرد فیزیوتراپی را انجام دهید.

با ارزوی بهبودی شما

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما