علت کمر درد دائمی

سلام دکتر . علت کمر درد دائمی من چیست دکتر. من سالی یکی دو بار دچار کمردرد می شم و باید چند هفته استراحت کنم و کل فیزیوتراپی و طب سوزنی انجام بدم تا دوباره بتونم برگردم سر کار باید بدونی که من حدود ۴۵ سالم هستش و حسابدار هستم مدت طولانی پشت میز می نشینم ولی کار سنگین انجام نمی‌دهند ام آر آی کمر هم انجام دادند که گفتن خیلی چیز خاصی نداره

سلام. علت کمر درد دائمی در واقع یک واژه ای است که یک بیماری در زیر کمردرد نهفته می‌باشد و این بیماری نهفته موجب ایجاد کمردرد در پس بیماری شما شده است. مانند بیماری که به دلیل عفونت در یک جایی از بدن تب می کند و فقط تب را می بیند یعنی در واقع کمردرد نوعی علامت است و نه بیماری.
شما برای اینکه علت کمر درد را پیدا کنید علاوه بر ام آر آی کمر باید تست نوار عصب و عضله انجام دهید همچنین آزمایش خون کامل انجام دهید و همچنین بیماری های داخلی را پیگیری کنید. در بیماریهای مردان مشکلات پروستات و در بیماریهای زنان مشکلات ناحیه تخمدان و رحم و همچنین اندومتریوز می تواند کاملاً کمردرد بدون هر گونه علامت دیگر را تقلید کند.

                     علت کمر درد دائمی
دقت کنید اگر شما پارگی دیسک کمر نداشته باشید، اما در فعالیتها دیسک شما برآمده شود می تواند به عصب های کنار آن فشار بیاورد و موجب ایجاد علائم در ناحیه کمر و همچنین علائم انتشاری بشود. در این شرایط ممکن است علائمی در ام ار ای کمر شما دیده نشود، اما تحریک ناحیه دیسک در بعضی از پوزیشن ها موجب ایجاد کمردرد بشود . همچنین به یاد داشته باشید که علاوه بر دیسک فاست ها و همچنین لیگامان های کمری و به‌هم‌ریختگی مفاصل از جمله مفصل ساکروایلیاک و همچنین اتصالات لگن به کمر و دنبالچه می‌تواند موجب ایجاد کمردرد بشود همچنین بعضی از بیماران دارای اسکولیوز در ناحیه کمر یا چرخش ستون فقرات به سمت راست و یا چپ به صورت خفیف هستند و ممکن است علائم در آنها به صورت فقط یک کمردرد ظاهر شود که با فعالیتهایی تشدید شود
همانطور که در پرسش تان اشاره کردید شما مدت طولانی می‌نشینید تمام مشکلات ناحیه کمر و بخصوص دیسک ها و فاست ها در نشستن طولانی مدت تحریک می شود همچنین توصیه می‌کنیم بعد از درمان ورزش های ناحیه کمر و در صورت وجود و تحریک دیسک ورزشهای دیسک کمر را در برنامه روزانه زندگی خود بگنجانید.
توجه کنید که پزشکان و درمانگران کلاً تا حدودی می توانند در کنترل بیماری کمر شما و کمردرد شما نقش داشته باشند و قسمتی از درمان کمردرد شما درمانی است که خود شما باید در منزل و در محل کار انجام دهید با انجام ورزش های مناسب و رعایت های مرتبط با کمردرد فعالیت‌هایی که کمردرد را تشدید می‌کنند حداقل به مدت ۶ ماه باید تر بشوند ورزش های کمر روزانه حداقل ۳ بار باید انجام شود و به این شکل مو می توانید از کمر درد دائمی با علت مکانیکی رهایی یابید.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما