علت کمردرد مردان پس از ارضا شدن چیست

سلام اقای دکتر، من همیشه بعد از رابطه جنسی و ارضا شدن کمردرد می گیرم.قبلا هم جسارتا در خودارضایی اینطوری؟می شدم. ‌چند ساله اینطووری هستم . علتش چی هست ؟

سلام . کمردرد بعد از ارضا شدن در مردان می تواند  علل مختلفی داشته  باشد . کمردرد در مردان خصوصا بعد از ارضا شدن از طریق خود ارضایی یا استمنا شایع است .در  خود ارضایی  با  اسپاسم عضلات لگن و کمر و تحریک شدید ناحیه پروستات می تواند مشکلات کمر تحریک شود. مثلا دیسک کمر قدیمی یا یک سیاتیک خاموش تحریک می شود. همچنین پوزیشن های رابطه جنسی و انقباض  عضلات کف لگن و دیوارهای شکم و  تحریک دیسک ها و فاست های کمری در پوزیشن های خاص کمری نواحی کمر و لگن می‌تواند موجب ایجاد کمردرد شود.

توجه کنید که انرژی های کلیه در طب شرقی از طریق خود ارضایی به شدت تخلیه شده و تمام مشکلات کمر به طور چندین برابر نمایان می شود.
همچنین توصیه می‌کنیم که از خود ارضایی به دلایل پزشکی و عرفی بپرهیزید به دلیل آن که علاوه بر صدمات جسمی در ناحیه پروستات و کمر موجب ضعف کلی بدن کاهش موقت بینایی و مشکلات متعدد دیگر می شود همچنین در افراد متاهل انجام رابطه جنسی در کمردرد حاد به طور موقت توصیه نمی شود اما بعد از درمان کمر درد با انجام ورزش های کمری می توانید در پوزیشن های مناسب که در گزینه های کمردرد سایت برای شما توضیح داده شده می توانید رابطه جنسی داشته باشید .
همچنین توصیه می‌کنیم که در زمان کمردرد که نمی توانید رابطه جنسی داشته باشید این موضوع را با شریک جنسی خود در میان بگذارید تا ایشان هم در جریان مشکل شما باشند.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما