علت کاهش قدرت پا

درود به دکتر سپهریان. یکی از دوستان من توانایی راه رفتن را به مرور دارد از دست میدهد و نیز در قسمت بالای باسن درد شدید در مهره کمر دارد از انواع داروهای گیاهی و شیمیایی استفاده نموده ولی متاسفانه بهبود که هیچ بدتر هم شده است دوست من ۳۶ سال داشته و مونث است اگر لطف نموده راهنمایی بفرمایید بسیار سپاس گذارم

سلام همانطور که فرمودید علل کاهش قدرت پا عمدتا متمرکز بر مواردی است که عصب حرکتی پا ضعیف شود. مثلا روی عصب حرکتی پا به وسیله دیسک کمر و یا التهاب ناشی از قتق دیسک فشار بیاید. درد ممکن است در نقاط مختلفی از پا حس شود. مثلا درد باسن ایجاد شود و منشا آن در کمر باشد ولی دردی در ناحیه کمر احساس نشود. در این مقوله بحث درمان در ناحیه گرفتار مثلا مهره کمر یک بحث است و بحث نگهداری و مراقبت از درمان بحث دیگری  است. درد شدید بالای باسن که فرمودید عمدتا منشا از دردهای ستون فقرات دارد که موجب تحریک عصب سیاتیک می شود. در درمان باید از تخت دکامپرشن جهت ازاد سازی کمر استفاده شود. مانیپولاسیون، طب سوزنی و استفاده از سایر روش های درمانی طب فیزیکی به ایشان کمک می کند تا به تدریج فشار از روی عصب هایشان برداشته شده، دردشان تسکین یابد و توانایی راه رفتنشان برگردد.

کلنیک طب فیزیکی و توانبخشی پیشگام : 6657699166914650

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما