علت درد پاشنه پا صبح که از خواب بلند می شوید

سلام اقای دکتر من پاشنم صبح که از خواب بلند میشوم حدود یک ماه درد میکنه وخوب نمیشه اول دردش کمه بعد به اوج میرسه من میخواستم ببینم میشه یه راه حل بگید چون من ورزش کارم واینکه میشه با بستن پا و با یک ژل کفی پا انداخت رفت به ورزش واین که نمونه هایی از راه حل هایی برای درمان پاشنه به نشان میدهد متشکرم اقای دکتر واز سایت خوبتون

علت درد پاشنه صبح که از خواب بلند می شوید خارپاشنه و در اصطلاح علمی تر پلانتار فاسییت هست. درد پاشنه بیماری است که اغلب ثانویه به بسیاری از علل از جمله صافی کف پا و مشکلات کمر ایجاد می شود.

گاهی هم درد پاشنه به علت بیماری های نادری مانند شکستگی استرسی و نقرس و …. می باشد اما انچه شایع تر است به خصوص هنگام بلند شدن از خواب همان مساله خار پاشنه می باشد .

درمان خار پاشنه به تفصیل در صفحه خار پاشنه سایت توضیح داده شده ولی استفاده از ماساژ یخ، کفی طبی قوس دار نرم، شاک ویو درمانی، درمان کمردرد و مشکلات همراه احتمالی و عدم وزن گذرای تا حدود ۱۲ هفته به شما کمک می کند. تزریقات ضد التهابی مانند ازن درمانی و یا تزریق کورتن به پاشنه هم تعداد محدود به بسیاری از بیماران کمک می کند.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما