علت درد و بی حسی انگشت شست پا

سلام دکتر. خسته نباشید. 2 روز است که انگشت شست پای چپم بالا نمیآد و سست شده .درد و بی حسی انگشت شست پا دارم . یک روز قبل دردشدید از مچ پایم شروع می شد رفتم دکتر. عکس برداشتند و ازمایش خون نوشتند در جواب گفتند هیچ چی ندارم فقط گفتند بانداژ ببندم و کیسه یخ بزارم که آنها را انجام دادم الان درد کم شد ک ولی انگشت شست سست است و بالا نمیآد. نگرانم لطفا راهنمایی فرمائید

درد و بی حسی انگشت شست پا بسیار شایع و علل مختلفی دارد .‌شایع ترین علت بی حسی انگشت شست پا دیسک کمر می باشد، ممکن است الان شما اصلا کمردرد نداشته باشید و یا فقط یک سابقه سیاتیک در گذشته دور داشته باشید ولی در حال حاضر خود را به شکل بی حسی و سستی در انگشت شست پا نشان دهد. برای این مورد بهتر است ابتدا نوار عصب پا بگیرید تا درگیری عصب را نشان دهد و اگر درگیری وجود داشت ام ار ای کم هم انجام دهید.

همچنین نقرس هم می تواند علایم درد شست پا و سستی در ان ایجاد کند. درد در این موارد بسیار شدید است و حتی با خوردن ملحفه به شست پا هم درد ایجاد می شود . ازمایش تست اسید اوریک خون و تست مایع مفصلی از جمله راه های تشخیص نقرص می باشد.

کشیدگی تاندون های شست پا هم می تواند علت دیگری برای درد شست پا باشد که با بی حرکتی و ماساژ یخ و دارو و فیزیوتراپی درمان می شود.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما