علت درد لگن هنگام نشستن

سلام خسته نباشید. من خانم 43 سالمه ‌؛ آقای دکتر مدتی استخوان باسنم شدید سوزش و درد میگیره نمیتونم بنشینم دردش به ران و زانوهام میرسه.. فقط سمت راست باسن است. نگران شدم و برای تسکین درد نمیدونم چی بخورم لصفا راهنماییم کنید

علت درد باسن و لگن بسیار متعدد می باشد، اما شایع ترین علت درد باسن دردی هست که به علت فشار روی عصب در ناحیه کمر اجاد می شود. این عصب ها که در ناحیه کمر درگیر می شوند در ناحیه باسن با هم همگرا می شوند و در واقع همان تحریک سیاتیک را ایجاد می کنند. سیاتیک لزوما به صورت کلاسیک خود بروز نمی کند که حتما تا پایین ساق پا و حتی کف پا انتشار پیدا کند.

علت درد نشیمنگاه ممکن است درد ناحیه دنبالچه هم باشد ولی به ناحیه لگن تیر بکشد. البته در این شرایط بیمار درد ناحیه بین دو باسن را بیشتر حس می کند.

بسیاری از بیماران دچار دیسک کمر قدیمی بوده اند و درد کمر را داشته اند ولی در حال حاضر خوب هستند و درد کمر ندارند. ولی این واقعیت این است که همچنان منشا و علت درد در ناحیه کپل مشکل کمر می باشد. برای درمان دیسک کمر و کمردرد و به طور ثانویه درد ناحیه باسن هم بهبود خواهد یافت.

درد ناحیه دیسک گردن هم به ناحیه کتف تیر می کشد و بسیاری از بیماران عنوان می کنند به هیچ وجه ممکن بیمار احساس گردن درد نکند.

ببهتر است برای درمان درد باسن و درمان درد نشیمن ابتدا یک نوار عصب و عضله پا انجام بدید تا ببینید آیا فشار واضحی روی عصب شما آمده اشت یا خیر

در صورتیکه فشار روی عصب شما باشد باید آزاد شود . گاهی هم علت درد ناحیه کفل گرفتگی عضله پریفورمیس می باشد که به راحتی با Dry Needling  عمقی باز می شود.

در صورتیکه کمردرد هم داشته باشد لیزر پرتوان و رایوفرکوانسی با مد دینامیک ممکن است کمکتون کنه.

استفاده از دستگاه دکامپرشن برای آزاد سازی عصب سیاتیک شما کمک زیادی می کند.

شاید در مرحله آخر و در صورت عدم پاسخ به درمان های توانبخشی مجبور به تزریق عضله پریفورمیس و یا تزریق اپیدورال کمر بشوید.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما