علت درد رگ گردن

باسلام اقای دکتر سپهریان بنده حدود دو ساله درد پشت گردن و رگ گردن ودست و پا دارم بخصوص هنگام لباس شستن و کار کردن .امسال دکتر رفتم و انواع تست نوارعضله و ام ار ای انجام گرفت ولی میگفتن هیچی نیست و در ام ار ای کاهش لوردوز گردنی تشخیص داده شده ولی میگن هیچی نیست. بنده دیگه نمیتونم لباس هم بشورم چون با شستن لباس علاوه براینکه پشت گردن و دست ها و پام درد میگیره قفسه سینم هم درد میگیره و نفسم برای دو سه دقیقه تنگ میشه بزور نفس میکشم بفرمایید با این تفاسیر بنده هیچ مشکلی ندارم

علت درد رگ گردن و دست بسیار متنوع است . به طور کلی و بدون علت واضحی اغلب درد گردن سمت چپ شایع تر از سمت راست می باشد. درد گردن سمت چپ حتی با بیماری قلبی اشتباه می شود.

درد گردن و دست چپ بساری از بیماران را با درد قلبی به غلط به سمت انژیوگرافی و کارهای قبلی می کشاند.

دردگردن و پشت سر موجب ایجاد سردرد هایی می شود که بسیاری از بیماران را به سمت درمان های طولانی میگرن و … می کشاند و بسیاری از این درد ها به راحتی قابل درمانند.

اما در مورد درد گردن و شانه  شما احتمالا جز درگیری در ستون فقرات گردن شما درگیری در ستون فقرات سینه ای هم دارید و این موجب تنگی نفس شما می شود. درد گردن سمت راست با درد گردن سمت چپ و یا درد همزمان گردن و شانه هیچ کدام فرقی ندارند و نیاز به درمان یکسان دارند.

هرچند نوار عصب و عضله و ام ار ای گردنی به صورت مکمل هم بسیاری از مشکلات گردن را نشان می دهند اما بسیاری از موارد هم ما هیچ چیزی در این تست ها دیده نمی شود و مشکل وجود دارد !

درمان درد گردن باید با توجه به مشکل شما انجام شود و نه بر اساس ازمایشات . مثلا  در تست نوار عصب و عضله گاهی ما درگیری در فیبرهای کوچک داریم که اصلا در تست عصب نشان داده نمی شود و نیاز به small fiber emg  هست.

گاهی هم بسیاری از گردن دردها را گردن درد عصبی می نامند ولی باید بدانیم که گردن درد و اصولا هر دردی با استرس و عصبی شدن تشدید می شود.

برای درمان درد گردن شما باید مانوال تراپی و تخت دکامپرشن و احتمالا تزریقات تخصصی تحت گاید انجام شود.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما