علایم دیسک کمر فقط در پاها

سلام دکتر، من چهل سالم هست و درد شدید در پاها دارم . این درد هست که احساس بی حسی و کشیدگی و لنگ زدن در پاها دارم فکر می کنم دارم فلج می شوم درد در ناحیه کمر خودم ندارم هر دکتری می‌روم می‌گوید دیسک کمر داری و باید کمرت عمل شود، همسایمون پیش شما آمده بود و با اینکه باید عمل میشد بدون عمل خوب شد. من با این که کمر درد ندارم و ضعیف شدن پا دارم هم پیش شما بیایم خوب می شود. ببخشید می پرسم چون خیلی نمی توانم هزینه کنم

درمان دیسک کمر در پاها
سلام ، دیسک کمر بیماری می باشد که با فشار آوردن غضروف بین‌مهره‌ای بر روی عصب هایی که از ستون فقرات به پاها می رود موجب ایجاد درد و بی حسی در پا میشود.
معمولاً وقتی شدت دیسک کمر کمتر می باشد بیماری در ناحیه کمر و زمانی که شدت بیماری دیسک کمر بیشتر می‌شود، بیماری در پاها خود را نشان میدهد بسیاری از موارد وجود دارد که بیماری دیسک کمر به صورت بی حسی در پا یا ضعف پاها یا درد پا خود را نشان میدهد.
در بسیاری از موارد سیاتیک هم می نامند ولی ممکن است به شکل کلاسیک خود نباشد فقط به شکل بی حسی در پا خود را نشان دهد یا فقط به شکل درد سوزشی در استخوان ران پای استخوان ساق پا یا کشاله ران خود را نشان بدهد.
برای آنکه درمان دیسک کمر در پاها انجام شود شما باید منشاء مشکل که در کمر می باشد را درمان کنید البته ما در تجربه خود در بسیاری از موارد مشکلات ناحیه پا را نیز درمان می کنیم هیچ وقت از سر منشا مشکل که غضروف بیرون زده و فتق شده دیسک کمر می باشد غافل نمی باشیم.
برای درمان درد پا و دیسک کمر در پا شما باید از تخت دکامپرشن فیزیوتراپی، طب سوزنی، تزریقات ستون فقرات، لیزر درمانی و انجام روش‌های مداخله‌ای مانند بیزر داخل دیسک و یا اسپاین جد بهره بگیرید و در صورت عدم پاسخ از روش های دیگری مانند جراحی باز بهره مند شوید.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما