طب سوزنی برای عصب

باسلام. برای جوانی که مشکل رشد عصب داره ویکی از دستهاش لرزش داره می شه با طب سوزنی کاری کرد. ممنون می شم پاسخ بدین..

سلام در مورد طب سوزنی و تاثیر ان بر رشد عصب و لرزش  دست خدمتتان عرض کنم طب سوزنی برای اعصاب برای ناراحتی اعصاب برای استرس استفاده می‌شود همچنین طب سوزنی بسیار تاثیر بسزایی در ترمیم عضلات و تاندون ها و کاهش التهاب و کاهش درد دارد. طب سوزنی اثرات مفید هم برای ترمیم عصب دارد اصولاً یکی از مکانیسم هایی که طب سوزنی کار می کند ایجاد فاکتور های نوروتروفیک یا ترمیم کننده عصب می باشد.

شما ابتدا باید با نوار عصب و عضله دست ببینید  صدمه عصب شما کامل می باشد یا خیر.

اگر در درگیری عصب ناقص می باشد طب سوزنی به شما در کنار لیزر درمانی فیزیوتراپی و سایر روش های درمانی کمک کننده است و نه به عنوان تنها درمان اما و پارگی عصب به صورت کامل باشد طب سوزنی به هیچ عنوان کمک کننده نمی باشد .تعداد جلسات طب سوزنی برای ترمیم عصب معمولاً به صورت دوره های ۱۵ تا ۲۰ جلسه ای شروع می شود و بعد چندین ۲۰ جلسه به صورت مزمن ادامه پیدا می کند تا زمانی که ترمیم عصب به حد زیادی بالا برود.
هرچند کاربردهای طب سوزنی در سایر علوم ممکن است بیشتر ب اشد مانند طب سوزنی برای دیسک کمر یا طب سوزنی برای صورت یا طب سوزنی برای میگرن و سردرد های مشابه آن یا طب سوزنی برای اعصاب ، اما طب سوزنی بر روی ترمیم عصب در تجربه ما بسیار بسیار موثر بوده است.

طب سوزنی تاثیرش در لرزش دست بسیار کم می باشد بنابراین اگر بیمار شما صرفاً به خاطر لرزش دست می خواهد مراجعه کند بهتر است ابتدا بیماری پارکینسون بیماری دیسک گردن و بیماری پرکاری تیروئید در ایشان رد شده باشد و طب سوزنی به عنوان یک عامل بسیار جزئی در درمان آن کاربرد دارد اما برای تحریک عصب و ترمیم عصب بسیار کمک کننده است.

گروه مشاورین طب فیزیکی و توانبخشی کلنیک پیشگام

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما