ضربه به نخاع و له شدگی نخاع و درمان ها موجود

سلام اقای دکتر من یه جوان ۲۴ساله هستم که الان نزدیک به ۱سال و۳ماه است که به علت تصادف موجب شکستگی مهره ال ۱شده است و به نخاع ضربه وارد شده که تا حال پای چپم ب طور کلی خوب شده وپای راستم تا زانو حس دارد و کمی حرکت از لگن دارد و از زانو به پایین فقط درد وتیر کشیدن تا سر انگشتانم دارد ولی حس و حرکتی ندارد,و کنترل ادرار و مدفوع هم ندارم از شما خواهش میکم که ببینید که وضعیت من چگونه است باید چه بکنم خواهش میکنم کمی مرا روشن کنید,خواهش میکنم بهم پاسخ دهید

سلام. درمان های موجود برای له شدگی نخاع و ضربه به نخاع بسیار کم و زمان بر و تدریجی هستند. مهمترین اقدام شما در درمان آسیب دیدگی نخاع به دنبال ضر به کمر انجام ورزش های مکرر  و صحیح می باشد . انجام طب سوزنی ، لیزر درمانی هم به شما کمک می کند. داروی پره گابالین داروی خوبی برای شما است. از مهمترین نکات بررسی و ضعیت مثانه می باشد. عفونت اداری برای شما می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند و باید با آزمیاشات ادراری و سونوگرافی مثانه و کلیه آنرا پایش می کنیم.   در شرایطی که می فرمایید بعضی از بریس ها هم ممکن است در راه رفتن به شما کمک کند.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما