سردرد پشت سر

باسلام یک خانمی که سنش تقریبا 33 سال است سرش از پشت به صورت شدید عذاب گرفته و از صبح تا شب به طور مستمر و گاه یک ساعت میافتد و بعد دوباره شروع میشود چیست و ضمنا به نوار و عکس و آزمایش هم رفته اما چیزی دکترها مشاهده نمیکنند

سلام .علت سردرد پشت ناحیه سر بسیار وسیع است. از میگرن گرفته تا مشکلات مرتبط با ناحیه گردن یا سردرد سرویکوژنیک می باشد.
دردی که از ناحیه پشت شروع می شود ممکن است سایر علل دیگر مانند درگیری مخچه در گیری ناحیه بینایی و حتی علل نادرترین مانند تومورهای خوش خیم ناحیه پشتی و مخچه و ناحیه پشتی مغز را هم در بر بگیرد
درگیری های بینایی هم می تواند موجب ایجاد سردرد بشود .یکی دیگر از مهمترین علل ایجاد سردرد، سردردهای تنشی می باشد. سردردهای تنشی یا تحت عنوان علمی tension hedeache می‌تواند به دلیل عصبی شدن و فشار آمدن بر روی عضلات و عروقی که از ناحیه گردن به ناحیه سر می روند ایجاد شود
مسئله دیگر در مورد بیمار شما که هر یک ساعت به صورت ناگهان سرش می افتد حتماً باید پتانسیل های مغزی با انجام نوار مغز پیگیری شود ممکن است تشنج های ریز در ناحیه سر اتفاق می‌افتد و موجب ایجاد سردرد و افتادگی در ناحیه سر می شود یا ممکن است اصلا مشکلی وجود نداشته باشد و فقط بیمار دچار حمله پانیک یا حمله ترس بشود و به این ترتیب سرش به نوع پایین بیفتد. نوار مغز و و انجام نوار عصب و عضله و ام ار ای گردن برای شما ضروری می باشد.
توجه داشته باشید که در بسیاری از موارد دیسک گردن می‌تواند به صورت فشار بر روی عصب های گردن موجب ایجاد فشار بر روی عصب هایی که از ناحیه گردن به سر می شود بشود و به این ترتیب موجب ایجاد سردرد می شود ، به همین دلیل توصیه به انجام نوار عصب و عضله دست و گردن می شود.
درصورتیکه در ناحیه گردن و سر مشکل جدی وجود نداشته باشد مانند تومور یا مانند خونریزی در این شرایط طب سوزنی برای ایشان بسیار کمک کننده است.
طب سوزنی به صورت استفاده از روش های چینی و روشهای تان و تنگ و بعد از طب سوزنی اسکالپ می تواند بسیار به ایشان کمک کند و همچنین در کنار آن استفاده از مدل‌های طب فیزیکی مانند لیزر درمانی بسیار کمک کننده است با تشکر از شما . مشاورین کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی پیشگام.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما