زمان مناسب برای جراحی فلج ارب

با عرض سلام وخسته نباشی ،قبل از اینکه سوال خودمو مطرح کنم باید تشکر کنم از کلیه کسانی که پیگیر مسائل ومشکلات مردم عزیز کشورمون هستن که هر کس به نوعی درگیر بیماری هستن انشاالله خدا شفا بده وبه شما هم توفیق عطا بفرمایند. حدود 40روز پیش خدا نوزادی به من هدیه کرده به بر اثر وزن زیاد دچار فلج ارب شده ،در حالی که انگشتان دست و مچ دست خودشو به راحتی تکون میده وفقط در شانه وآرنج دچار بی حرکتی هست چند روزی هم سعی میکنه که شانه رو تکون بده ولی در آرنج هیچ حرکتی نداره، طی مشورتی که با چند پزشک داشتم نظز به این دادند که با ورزش بعد از چند ماه به حالت نرمال برمی گردد ،میخواستم ببینم که ایا نیازی به عمل جراحی هست و ایا با عمل وضعیت بهتری پیدا میکند و حالتی در تغییر دست بوجود نمیاد،آیا با نوار عصب و ورزش مداوم نتیجه ای داره؟ممنون بابت این همه وقت که برای بیماران میذارید یا علی

سلام و ممنون بابت لطفتان . خوشبختانه در بسیاری از موارد فلج ارب دوشن خودبخود بهبود می یابد و فقط تا زمان بهبود شما باید با فیزیوتراپی و از آن بهتر با کاردرمانی قدرت عضلات و حرکت را در نوزادتان نگه دارید. با نوار عصب های مکرر سه ماهه وضعیت درمان را پایش کنید و اگر روند درمانی متوقف شد نسبت به جراحی اقدام کنید.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما