زانو درد و ضعیف شدن زانو

با سلام و خسته نباشید خدمت شما اقای دکتر من مدت 2سال هست که از ضعیف شدن زانوم رنج میبرم و بعد از یک دوره ورزش شدیدی که انجام دادم این بلا سرم اومد. درد زانو و احساس زانوی پرانتزی دارم و توی دو و نشستن و مخصوصا از پله ها خیلی فشار به زانوم میاد و زانو موقع خم و راست کردن هم صدای قرچ قروچ زانو کمی هم داره و قرص های زیادی هم خوردم ولی تاثیر نگرفتم خواهشا کمکم کنید که برای درمان زانو درد و ضعف زانو چیکار کنم

سلام. ضعف زانو و درد زانو و صدای قرچ و قروچ زانو می تواند به علت درگیری غضروف های زانو باشد . پرانتزی شدن زانو هم این اضمحلال زانو را تشدید می کند. درد زانو ناشی از ورزش زیاد هم به دلیل به هم خوردن بالانس عضلات و هم به دلیل صدمه به غضروف زیر کشکک و یا به اصطلاح مفصل پاتلوفمورال شایع است.

همچنین درد زانو در ورزش کاران به دلیل صدمه به رباط و منیسک زانو شایع است و باید با معاینه و ام ار ای این شرایط را بررسی و در صورت درگیری درمان کرد.

استفاده از ورزش کششی عضلات سفت و تقویت عضلات درگیر می تواند  در درمان زانو درد ناشی از ایمبالانس عضلانی کمک کننده باشد.

ویتامین برای زانو درد و یا گلوکز امین و یا سویا و …. در درمان زانو درد موثر است ولی تاثیر آن به اندازه ورزش زانو نیست.

استفاده از تزریق های ترمیمی مانند پرولوتراپی و پی ار پی زانو هم می تواند در درمان کمک کننده باشد

تقویت عضلات جلو و پشت ساق و لگن هم بسیار درد درمان درد زانو شما موثر است.

کلنیک طب فیزیکی و توانبخشی پیشگام

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما