راهکار های درمانی سیاتیک مقاوم

سلام اقای دکتر ممنون اززحماتتون خانمی هستم 30ساله دو ساله دچار فتق دیسک کمر مهرههای 4و5شده ام که همراه با درد سیاتیک وحدود یک ماه است خواب رفتگی دست راست و گردن درد شدید دارم نوار عصب وام ار ای گرفتم که تحت فشار بودن عصب ال5وسی5 نشان داده در این دوسال درد کمر وسیاتیک یکنواختی داشتم که قادر به نشستن بیشتر از 2دقیقه نیستم اب درمانی بصورت گاه گاه رفتم از قرص مسکن و ضد التهاب بصورت نا منظم استفاده کردم چه راه درمانی به بنده توصیه میکنید که به زندگی برگردم .درپناه خدا باشید

سلام. همانطور که اشاره فرمودید یکی از علل شایع تحریک سیاتیک ، فتق دیسک کمر و تحریک ریشه ها توسط دیسک کمر می باشد. ما در مواردی که سیاتیک به درمان های ساده ای مانند دارو درمانی و استراحت پاسخ ندهد از مجموعه ترکیبی درمانی استفاده می کنیم. استفاده از اوزون درمانی و طب سوزنی الکتریکی و لیزرهای پرتوان نسل جدید همگی بخشی از راهکارهای درمانی ما می باشد.در درمان   سیاتیک در مرحله ابتدایی نباید از آب درمانی استفاده کنید و آب درمانی با توصیه پزشک متخصص طب فیزیکی باد در زمان درست و با برنامه باشد ، در غیر اینصورت مانند شمشیر دولبه موجب تشدید مشکل شما می شود. حتی ورزش برای عصب سیاتیک باید بعد از کاهش درد و در مرحله سرازیری بهبود انجام شود.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما