سلام جناب دکتر سپهریان. من دیسک گردن داشتم وقبل از اینکه خدمت شما برسم سرگیجه داشتم . همزمان با مداوای شما که بسیار هم برایم خوب بود هم درد گردن و هم سرگیجه ام خوب شد . الان به دلیل فشار کاری کمی مجدد هم درد دیسک گردن و هم سرگیجه دارم. حالا دو سوال دارم یکی اینکه دیسک گردن و سرگیجه با هم ارتباط دارند و سوال دیگه اینکه من نیاز مجدد به درمان دارم با اینکه دردم کم هست . سپاسگزارم

سلام و عرض ادب. شایع ترین علل سرگیجه بیماری های داخلی مثل کاهش فشار خون و علت دوم وضعیتی به نام سرگیجه خوش خیم وضعیتی می باشدکه مربوط به گوش داخلی است و هیچ ارتباطی هم به گردن ندارد اما در بسیاری از موارد با مانورهایی که برای درمان گردن درد داده می شود این گیرنده ها هم تکان کوچکی می خورد و و وضعیت سرگیجه بهتر می شود . 

مورد دوم ارتباط ناشایع دیسک گردن و سرگیجه این است که  دیسک گردن با  تحریک اعصاب اطراف گردن موجب اسپاسم عضلات سرو گردن و متعاقب آن کاهش خونرسانی و در نتیجه سرگیجه می شود . 

بعد از درمان دیسک گردن ما نیاز به درمان های نگهدارنده شامل ورزش های گردن و میزان متناسب فشار بر گردن داریم . در این شرایط که می فرمایید استفاده از درمان مانیپولاسیون استئوپاتیک به همراه دکامپرشن در حد 3 تا 4 جلسه برایتان کافی می باشد ولی باز تاکید می کنم ورزش ، ورزش  و ورزش گردن کلید جلوگیری از حملات دیسک گردن می باشد. 

دکتر محمد حسین سپهریان. متخصص طب فیزیکی و توانبخشی . فلوشیپ درد 

66576991- 66914650