دلیل قفل شدن زانو

لطف کنید اقای دکتر مرا راهنمایی کنید من بعداز تصادف زانوی چبم قفل میشه وپانزده سال شما بگید چکا ر کنم دکترها میگند زانوی شما پوکی گرفته و بعضی می گویند مشکل کمر شماست سیونه سالمه بگویید الان هر دو زانوم درد میکنه پی ار پی زانو کنم یا ازن درمانی پاسخ مرا بفرستید

سلام .علت قفل شدن زانو بسیار متعدد هست، قفل شدن زانو می تواند به دلیل صدمات منیسک یا رباط باشد و یا به دلیل نرمی غضروف  کشکک باشد. آرتروز زانو می تواند به دلیل دیگری برای قفل شدن زانو باشد ولی آرتروز زانو در سن شما نیست.

پوکی استخوان به هیچ عنوان درد ایجاد نمی کند مگر اینکه شکستگی بدهد ان هم در ستون فقرات و نه در زانو.

دلیل قفل شدن زانو در خواب هم می تواند به دلیل صدمات منیسک زانو باشد، هر چند لوز بادی ها و استئوکندریت دایسکان هم دلایل دیگری مبتنی بر قفل شدن زانو در خواب می باشند.

دیسک کمر به طور غیر مستقیم و با فشاری که بر عصب های کمر می اورد می تواند موجب پیچ خوردن زانو و صدمات مفصلی و قفل شدن زانو وخشکی زانو شود.

در صورتیکه شک به درگیری عصب های زانو داشته باشیم باید با نوار عصب و عضله احتمال درگیری و صدمه عصب های زانو را تایید کنیم .

بیمارانی که هم درگیری سیاتیک و هم دردزانو وقفل شدن زانو دارند توصیه ما به درمان سیاتیک در اولویت اول و بعد درمان دردر زانو  می باشد.

درمان قفل شدن زانو با طب سنتی شامل ماساژ با روغن های گیاهی مانند روغن زیتون و روغن شترمرغ و انجام کشش روی زانو بعد از ان می باشد.

ورزش برای صاف شدن زانو بسیار کمک کننده است بخصوص ورزش هایی که تمرکز بر کشش عضلات هم استرینگ و ساق دارد.

درمان قفل شدن زانو با ورزش به تنهایی امکان پذیر نمی باشد، هر چند ورزش یک رکن اساسی در درمان قفل شدن زانو می باشد.

درمان خشکی زانو و قفل شدن زانو عمدتا با فیزیوتراپی و طب سوزنی و لیزر پرتوان و تکاردرمانی و تزریقات تخصصی صورت میگیرد.

پی ار پی زانو بخصوص اگر علت قفل شدن زانو شما در منیسک زانو باشد که با توجه به سنتان محتمل است بسیار کمک کننده است. پی ار پی زانو باید سه بار برای شما انجام شود و قبل و بعد آن جلسات فیزیوتراپی و طب سورنی در موثرتر کردن آن نقش به سزایی دارد.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما