درمان قطعی درد زانو

سلام آقای دکتر خسته نباشید من در مورد درمان قطعی زانو درد از شما نظر می خواستم ، به دلیل اینکه من نزد دکتر های بسیاری رفتم و هر کدام یک روش رو برای درمان زانو درد من پیشنهاد کردند. من حدود ۴۰ سالم هست و حدود سه ماه زانو درد دارم و هرچی عکس گرفتم چیزی نشون نمیده. هم استراحت کردم هم قرص زانو درد خوردم هم یه دوره فیزیوتراپی کردم حتی یه آمپول برا زانو زدم. ولی درد زانو هیچ فرقی نکرد هر دکتر یه چیزی میگه من می خوام بدونم راه درمان قطعی زانو درد من چی هست؟ یکی از دوستان میگفت شما کارهایی روزانه انجام می‌دهید که در زانو اکثر زانو درد خوب میشه آیا من بیام پیش شما جواب میگیرم

درمان قطعی درد زانو 
درمورد درمان قطعی درد زانو که پرسیدید یک سوال بسیار کلی میباشد و جواب دادن به آن به تنهایی سخت است درد زانو ابتدا باید علت آن مشخص شود .ممکن است درد زانو به دلیل عناصر استخوانی عناصر بافت نرم مثل منیسک ، غضروفها ، روباط ها، لیگامانها، غشای سینوویال و یا حتی دردهای ارجاعی از ستون فقرات به ناحیه زانو باشد .پس تا زمانی که شما علت درد زانو را متوجه نشوید نمی توانید در مورد درمان قطعی درد زانو اظهار نظر کنید.
راه درمان درد زانو در جوانی با بزرگسالی تفاوت می کند ،یعنی راه درمان درد زانو در افراد مسن با روشهای درمان در افراد جوان ممکن است ۱۸۰ درجه متفاوت باشد .مثلاً در افراد جوان درگیری های غضروف و مینیسک زانو ممکن است به کمک تکنیک های ترمیمی مانند پرولوتراپی و یا پی آر پی زانو بهبود پیدا کند ، در حالی که در افراد مسن برای درمان ممکن است نیاز به تکنیک‌های تسکینی درمان زانو و صرفاً تکنیک های توان بخشی مانند تزریق ژل و ورزش اکتفا کنیم. درمان قطعی زانو درد شدید با زانو درد معمولی متفاوت می باشد اما روش های ترمیمی بعد از درمان های اولیه و عمومی زانو صورت می گیرد.
بعضی از دوستان به دنبال مکمل و یا یک قرص برای درمان درد زانو می باشند در حالی که قرص زانو درد به تنهایی مفهومی ندارد و برای درد زانو که بخواهد به صورت قطعی درمان شود باید علاوه بر دارو اصلاح ساختاری مشکل زانو صورت بپذیرد.

راه درمان زانو درد در جوانی عمدتا ایجاد بالانس در عضلات اطراف زانو و سپس درمان عناصر داخلی زانو است.

درمان گیاهی زانو درد صرفا برای رفع ظاهری علایم درد زانو می باشد. استفاده از گیاه پنجه شیطان و عسل و در درمان مقطعی درد زانو موثر است. همچنین کلیه پماد ها نقش تسکینی دارند.

توصیه می کنیم صفحات مرتبط با درمان زانو درد و همچنین درمان آرتروز زانو را در سایت ما مطالعه بفرمایید.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما