درمان سیاتیک با سیاهدانه و سرکه سیب

سلام آقای دکتر خسته نباشید یکی از دوستان ما به من توصیه کرده که برای درمان سیاتیک از سرکه سیب و نمک به صورت ترکیبی استفاده کنم . هر روز با را ماساژ بدم. نظر شما چیه و با توجه به اینکه همه خانواده من مریض شما هستند و مادرم سیاتیک شدید داشته و توسط شما خوب شد گفتم کاری رو بدون اجازه شما انجام ندم. ارادتمند شما مازیار رفیع زاده

درمان سیاتیک با سرکه سیب و سیاهدانه

درمان سیاتیک و درمان های خانگی سیاتیک بسیار زیاد می باشند و در طب سنتی و طب اسلامی برای درمان سیاتیک توصیه های مختلفی شده است .استفاده از ترکیبات گیاهی از جمله استفاده از سیاهدانه و عسل و همچنین استفاده از سرکه سیب و نمک در درمان سیاتیک در طب سنتی ایران و برخی از کشورها توصیه شده است.

بسیاری از بیماران به پماد های تجاری بسیار خوبی که در بازار وجود دارد برای کاهش درد سیاتیک خود اکتفا می‌کنند و جواب مناسبی می دهند. این پمادها اغلب با تحقیقات وسیع و با استفاده از ترکیبات مختلف گیاهی می باشند. درمان اصلی سیاتیک استفاده از روش های طب فیزیکی و توانبخشی برای آزادسازی عصب سیاتیک معمولاً به کمک استفاده از درمانهای دستی طب سوزنی و همچنین استفاده از تخت دکامپرشن و لیزرهای پرتوان می‌باشد، اما در صورتیکه بیمار تا ایجاد شواهد درمانی احساس درد زیادی بکند توصیه می‌شود از روش‌های سنتی هم کمک بگیرد

درمان سیاتیک با سیاهدانه و سرکه سیب
هرچند ما شواهد علمی زیادی به نفع استفاده از موادی که بر روی پوست مالیده می شود در طب سنتی برای درمان سیاتیک نداریم اما بعضی از بیماران عنوان می‌کنند که زمانی که از سرکه سیب و مخلوط با نمک با آب ولرم بر روی درد پا های خود استفاده می‌کنند درد آنها کاهش پیدا می‌کند.
به این منظور توصیه می کنیم که ابتدا پمادهایی که به شما داده شده بر روی مسیر عصب سیاتیک ماساژ دهید نیم ساعت که اثر پمادها بر طرف شد و آنها جذب شدند یک لیتر آب نمک و سرکه مخلوط شده ولرم را بر روی پای خود بگذارید دانلود نرم و آرام پوست دهید سپس با سشوار آن را گرم کرده و بعد با جوراب های گرم و لباس گرم بپوش آن اید تا جذب زیاد شود وجود دارد که نشان می دهد سرعت هدایت عصبی در این شرایط بهتر شده و دردهای سیاتیکی کاهش پیدا می‌کند.

همچنین استفاده از سیاه دانه ه دلیل خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی در درمان درد و درمان کلیه التهابات عضلات مفاصل و اعصاب موثر باشد از جمله در درمان سیاتیک.
سیاه دانه در کاهش درد و علائم بیماران خصوصاً در دردهای شبانه موثر میباشد .هم خوردن سیاه دانه و بخصوص خوردن سیاه دانه و عسل در درمان بیماران موثر میباشد .این اثر به گونه ای است که شرکت ها و کمپانی های داروسازی اقدام به ساخت سیاهدانه به صوزت قرص تحت عنوان بلک سید کرده اند .‌آخرین آن کارخانه باریج می‌باشد که به عنوان یک کارخانه معتبر داروسازی در ایران استفاده از این قرص را به صورت رایج در بازار ایران شروع کرده است.

درمان سیاتیک با سیاهدانه و سرکه سیب
توجه کنید که روش فوق یک روش حال تسکینی و نه درمانی در جهت کاهش علائم سیاتیک تا انجام درمان های طب فیزیکی برای علائم سیاتیک می باشد
توجه کنید  کلیه  درمان های غیر جراحی سیاتیک در زمانی توصیه می‌شود که تست نوار عصب و عضله علائم فعال عصبی را نشان ندهد و شما علائم ادراری عصبی نداشته باشید

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما