درمان دیسک گردن با کایروپراکتیک

با سلام خدمت دکتر سپهریان.من 55 سالمه. در سال 80 دچار دیسک گردن شدم با این توضیح که سال 61 در یک تصادف آسیب به سر و گردنم وارد شده بود ولی در سال 80 خودش رو نشان داد در سال 80 برای معالجه گردنم به پزشکی مراجعه کردم که بوسیله دست دیسک گردن من رو درمان کرد و من سالها بود که مشکل حادی نداشتم فقط مواقعی که کار زیادی انجام میدادم دچار خستگی و درد در گردن و شانه ها و دست ها داشتم که با استراحت بهتر میشد.حدود یک ماه پیش من کمردرد شدیدی گرفتم و از طریق یکی از دوستان با کلینک کایروپرکتیک آشنا شدم که بعد از گرفتن عکس رادیولوژی از گردن و کمر دکتر کایروپرکتیک گفتن که وضعیت گردن شما خیلی بده 4تا از مهره های گردنت دیسک داره و کمرت هم بر اثر قوس بیشتر استخوانهای دمبلچه درد میکنه که فشار به مهره های کمرت میاره و 25 جلسه جهت درمان کمر برای من نوبت زدن و من هر روز برای معالجه به کلینک میرفتم. 6 جلسه از درمان کمرم گذشته بود که احساس میکردم گردنم هم تحت تنش قرار گرفته به پزشکم گفتم ایشون چند جلسه روی گردنم هم کار کردن تا حدود 2 هفته پیش که صبح بعد از جلسه 12 بود که من با سردرد و سرگیجه و تهوع شدید بیدار شدم و الان 2 هفته که هنوز سر گیجه و اختلال در تعادل بدنم ایجاد شده و گردنم تا شانه و کتف و گاهی در دستانم درد و خستگی و سنگینی احساس میکنم. به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کردم و ام آر آی از سر و گردنم انجام دادم جوابش آرتروز شدید گردن گزارش شده.پزشک مغز و اعصاب نظرش این بود که گوش میانی من هم مورد بررسی قرار بگیره مراجعه کردم گوش پزشک گفت انجام ی آزمایش به نامvng برای من سخته چون که باید روی سر و گردنم حرکات سختی انجام میشه. حالا با این توضیحاتی که دادم خواستم بدونم مشکلی که برای من پیش اومده ارتباطش با دیسک گردن هست یا گوش میانی و آیا درمان بوسیله کایروپرکتیک روش درستی بوده یا نه لطفا راهنمایم کنین.با تشکر.

سلام. روش کایروپراکتیک و انجام مانیپولاسیون گردن که توسط متخصصین کایروپراکتیک و متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی انجام می شود ، روشی علمی و مبتنی بر شواهد (evidence base medicine ) می باشد که در جایگاه خود تاثیر به سزای درمانی خواهد داشت. این نوع از درمان یا مانیپولاسیون  در گایدلاین های پزشکی اروپا و آمریکا به عنوان روش های موثر درمان دیسک گردن و کمر عنوان شده است.

سرگیجه خوش خیم وضعیتی هم که در اثر تحریک گیرنده های گوش میانی ایجاد می شود، یک پدیده خوش خیم است که با انجام بعضی مانورها و داروهای مانند بتاسرین کاهش خواهد یافت و جای نگرانی طولانی مدت نخواهد بود.

امید است که سرگیجه مانع از درمان مشکل جدی تر که دیسک گردن شما می باشد نشود.

دکتر سپهریان

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما