درمان خار پاشنه به کمک ازن درمانی

سلام من حدود یکسال هست که درگیر درد خارپاشنه هستم و علیرغم استفاده از روشهای مختلف فیزیوتراپی و از بین رفتن خار پاشنه (با توجه به عکسهای رادیولوژی ) درد همچنان پابرجاست. خواستم ازن درمانی رو امتحان کنم و نظر شما رو بدونم که آیا درمان قطعی ممکن هست؟ من واقعا درد زیادی رو تحمل میکنم با تشکر.

سلام. خار پاشنه یک علامت است و یک معلول و جدای از اینکه خود علائم التهابی خار پاشنه باید به عنوان بیماری درمان شود علل یکه سبب ایجاد خار پاشنه شده اند هم باید درمان شوند. عواملی همچون کف پای صاف و یا برعکس قوس زیاد کف پا ، گرفتگی عضلات ساق پا و ضعیف بودن عضلات لمربند لگنی و از همه مهمتر مشکلات همزمان کمر هم باید درمان شوند.

یکی از مهمترین و جدیدترین ترین درمان ها در کاهش علایم التهابی و درد در خار پاشنه ازن درمانی خار پاشنه می باشد.  اوزون درمانی خار پاشنه موجب کاهش التهاب و تورم در ناحیه خار پاشنه می شود و همچنین غلظت بالای اکسیژن و انرژی حاصل از ازن درمانی سبب شروع فرآیند های ترمیمی کمی بعد از اوزون درمانی می شود.  بهتر است در صورتیکه در ناحیه کمری هم مشکلاتی دارید باید این نواحی هم تحت درمان ازن درمانی قرار بگیرد.

درمان های خانگی خار پاشنه مانند ماساژ یخ و کشش و  ماساژ با انگشت و کفی مناسب خار پاشنه هم در کنار ازن درمانی به کار رود تا نتیجه مناسب حاصل شود.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما