درمان انحراف مهره

با سلام خدمت دکتر گرامی من انحراف مهره دارم و حدود یک سال هست که بریس استفاده و می کنم ولی چندان تاثیری نگذاشته لطفا من رو راهنمایی کنید ضمنا شانزده سالم هست با تشکر

سلام. انحراف مهره در سنین شما بسیار حائز اهمیت است به این دلیل که در این سن می توانید درجه ان را کم کنید ولی بعد از بسته شدن صفحات رشد استخوان نمی توانید انحراف را کمتر کنید و در ان زمان تمام تلاش شما منتج به عدم افزایش درجه انحراف خواهد شد. انحراف مهره به سمت چپ و راست را اسکلیوز می نامیم و تا حدود 40 درجه درمان غیر جراحی دارد. سه رکن در درمان اسکلیوز وجود دارد.

ورزش، بریس ستون فقرات  و مدالیتی های فیزیکی

در درمان بریس ستون فقرات برای اسکلیوز جدا از نوع بریس یک نکته اساسی این است که شما بریسی را خریداری کنید که بتوانید 23 ساعت در شبانه روز ان را بپوشید. اغلب شاهدیم خصوصا در دختران جوان که برای درمان انحراف ستون فقرات از بریسی استفاده می کنند که به قدری حجیم و بزرگ است که از زیر لباس به راحتی دیده می شود و لذا ان را نمی پوشند. ما و همکارانمون در این زمینه می توانیم راهنمایی خوبی در جهت انتخاب نوع بریس داشته باشیم.

ورزش جز لاینفک درمان انحراف ستون فقرات و اسکلیوز با هر درجه ای و هر اندازه ای می باشد.ورزش باید به گونه ای باشد که عضلات سمت تحدب شما تقویت شود و عضلات سمت تقعر استرچ پیدا کند. ورزش های کششی ستون فقرات هم بسیار مهم می باشد.

در مدالیتی های فیزیکی تخت دکامپرشن و دستگاه های تقویت عضله و دستگاه هایی که موجب ریلیز عضلات سفت می شود، نقش بسیار مهمی در درمان انحراف مهره شما خواهد داشت.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما