درمان الترناتیو برای ساییدگی زانو

با سلام و وقت بخیر آقای دکتر چند هفته پیش مادرم زانوش قفل کرد و بعد از اینکه رفتیم دکتر و عکس گرفتن گفتن آرتروز زانو هست. و گفتن باید اوزون تراپی انجام بدن و یک بار که تزریق کردن و اوزون تراپی انجام دادن به مدت ۵ روز بعد از آن و هنوز هم درد شدیدی دارن. به نظر شما درمان درستی رو انتخاب کردن؟ ما از یکی از شهرستان های استان خوزستان هستیم.. لطفا شما هم نظرتون رو بفرمائید که این دردها طبیعیه؟ باید چیکار کنیم؟؟ این درمان رو برای آرتروز زانو دامه بدیم؟؟

با عرض سلام. شما می توانید از درمان های الترناتیو برای درمان ضایعات دژنراتیو زانو و از جمله درمان آرتروز زانو با اوزون درمانی استفاده کنید ولی باید بدانید که این روش عمدتا یک روش تحریک ترمیم می باشد که در بسیاری از موارد نمی توان جواب سریعی از آن انتظار داشت و از طرف دیگر جهت رضایت بیمار و کاهش درد نمی تواند به عنوان تنها روش مورد استفاده قرار گیرد. در صورتیکه درجه ارتروز شما ۴ نمی باشد توصیه ما استفاده همزمان از لیزر و ورزش های زانو و رعایت ارگونومی و عدم استفاده از پله، ماساژ با روغن زیتون و سیاه دانه و رادیوفرکوانسی و طب سوزنی و ادامه روش اوزون تراپی بین ۳ تا ۵ جلسه می باشد. در بین داروهایی با مضامین غضروف ساز ممکن است داروهایی که دوز بالای گلوکوزآمین دارند مانند کورال جوینت و تریپل فلکس و همچنین دروهای حاوی سویا و اوکادا مانند پیازکلیدین و اوکلیدین به شما کمک کند.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما