درمان ارتروز پا

سلام دکتر سپهریان. مادر من ارتروز پا شدید دارند. هم زانوها شون درد می کند و هم از شدت آرتروز پا نمی توانند روی پاهاشون بایستند. البته من خودم هم ارتروز زانو داشتم که با کمک شما بسیار خوب شدم. می خواستم بدونم مادرم که ارتروز پا شدید داره و سنش هم بالاست یعنی تقریبا ۸۲ سال، اگه پیش شما بیاد خوب میشه. از شما و همکاران خوش اخلاقتون بسیار ممنونم.

سلام و وقت بخیر. درمان آرتروز پا به بسیاری از موارد بستگی دارد. بیشترین موردی که مردم به ان ارتروز پا اطلاق می کنند مجموعه ای از ارتروز ستون فقرات و یا فتق دیسک بین مهره ای کمر و ارتروز زانو می باشد. لذا ابتدا باید مادر بزرگوار معاینه دقیق و تست های تشخیصی مربوطه براشون انجام بشه تا محل دقیق مشکل مشخص شود. در درمان آرتروز زانو که روش هایی مشابه انچه برای خودتان به کار بردیم استفاده می کنیم ولی در درمان مشکلات مربوط ب به ستون فقرات باید درمان های بسیار زیادی از جمله دکامپرشن تراپی، هیدروسیژن و اوزون تراپی و لیزر های پرتوان و اوزون تراپی دیسک و رادیوفرکوانسی کمر روش های فراوان دیگر به کار ببریم. قطعا سن بالا به معنی عدم جواب دهی و عدم  درمان ارتروز پا نمی باشد و قطعا کاهش درد در ایشان خصوصا در بحث ارتروز زانو ایجاد خواهد شد ولی پاسخ درمانی و میزان کاهش درد به اندازه افراد جوانتر نخواهد بود.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما