درد پهلو و کمر و درمان

باسلام دکتر من بیست وهشت سالمه وبعد از کمردرد و درد پهلوکه حدودا دوماه داشتم موقعی که درد به پای چپم کشید تازه دکترم تشخیص داد ام آر آی انجام بدمکه مشخص شد دوتا از دیسک هام بیرون زدگی متوسط داره حالا یک ماه استراحت داده بعد یک ماه اگرخوب نشدم لیزر یا عمل باز نظر شما چیه من با این سن وداشتن بچه دوقلو راه بهتر از عمل چیه که سریعتر خوب بشم

سلام . کمردرد و درد پهلو اگر براب مدت بیش از یک هفته طول بکشد باید بررسی شود. کمردرد با انتشار به پا و کمردرد دارای خشکی صبح گاهی نیاز به درمان دارد . کمردردی که به پا انتشار دارد هم به دلیل اینکه ممکن است تحریک سیاتیک و کمردرد باشد و امکان دیسک کمر در این موارد بالاست هم باید درمان کمردرد و درمان دیسک شود. اصولا کمردرد و دیسک کمر در سنین جوانی بسیار بهتر به درمان های غیر جراحی پاسخ می دهد . درمان های غیر جراحی خصوصا استفاده از تخت دکامپرشن و همچنین استفاده از لیزر برای شما مفید است ولی عمل جراحی باز اگر دیسکتان متوسط می باشد قدم آخر است و توصیه نمی شود در مراحل اولیه درمان کمردرد ازآن استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که درمان کمردرد با پاتولوژی دیسک احتمالا حدود 2 ماه طول می کشد و نیاز به ممارست و همکاری خودتان دراد. طب سوزنی، پلاسما وان و اوزون تراپی می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

کلنیک تخصصی درمان های غیر جراحی پیشگام : 6691465066576991

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما