درد پشت ران پا

آقای دکتر یه چند وقت پای چپم از پشت رانم تا پایین پام تیر میکشه..میشینم و چهار زانو هستم دردش بیشتر هست …ممنون میشم راهنمایی کنم

سلام. درد  پشت ران پا چندین علت شایع دارد. شایع ترین علت درد پشت ران تحریک ریشه عصب سیاتیک می باشد. درد عصب سیاتیک معمولا داراری منشا کمری می باشد ولی ممکن است درد را اصلا در کمر نشان ندهد و فقط به صورت دردی باشد که از باسن به سمت پایین تیر می کشد. این درد گاهی فقط در ران است و گاهی به ساق پا و حتی کف پا هم انتشار دارد . سندرم پریفورمیس هم در حقیقت همین تحریک عصب سیاتیک از طریق عضله هرمی در داخل لگن می باشد. علت دیگر و شایع در جامعه برای درد پشت ران ، گرفتگی و کشیدگی و خشکی عضلات پشت ران و ساق ( Calf & Hamstring) می باشد. در این حالت درمان با کمک کشش عضلات پشت پا انجام می شود. سایر علل دیگر از جمله سندرم فاست، ارتروز لگن، علل عروقی هم ممکن است مطرح باشند ولی شیوع بسیار کمتری دارند و به کمک معاینات و آزمایشات پزشک متخصص مشخص می شوند.

کلنیک طب فیزیکی و توانبخشی پیشگام: 6691465066576991

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما