درد پشت ران تا جلو مثانه

سلام و عرض ادب خدمت دکتر گرامی؛ بنده مدتی است دردی در ناحیه پشت ران پا تا قسمت جلوی مثانه دارم در پای چپم. به دکتر مراجعه کردم گفت عضله خیاطه شما کشیدگی پیدا کردن است. قبلا بصورت دایمی درد داشتم اما الان با مصرف داروهای دکتر(قرص باکلوفن، قرص آلفن ایکس ،متوکاربامول) بهتر شده ام و تنها بعد از ورزش کردن شبها درد دارم. لطفا بنده را راهنمایی فرمایید.

سلام . درد  که نا شی از کشیدگی عضله باشد عموما در ورزش کم می شود ولی در هنگام خوابیدن یا صبح موقع بیدار شدن از خواب تشدید می شود. این درد می تواند ناشی از کشیده شدن عضله خیاطه و یا هر کدام دیگر از عضلات داخلی ران باشد . اما یک تشخیص افتراقی مهم دارد و آن هم درد سیاتیک می باشد. اصولا درد سیاتیک هم بسیار مرموز می باشد ،در بساری از موارد درد پشت ران نشانه درگیری و تحریک عصب سیاتیک می باشد و باید درمان از ناحیه کمر انجام شود. شاخه قدامی عصب سیاتیک از جلو ران خارج می شود و به همین دلیل ما ممکن است درد های سیاتیکی در کشاله ران هم داشته باشیم. این دردها بر خلاف دردهای ناشی از کشیده شدن عضله با استراحت بهتر می شود و با فعالیت تشدید می شود . اگر منشا درد عصب باشد باید برای جلوگیری از مزمن شدن حتما درمان سیاتیک با شدت و سریع شروع شود ولی اگر کشیدی عضله باشد صرفا با گرم کردن لیزر درمانی و انجام ورزش های کششی می توانید آنرا درمان کنید.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما