درد پس از جراحی دیسک کمر و باقی ماندن درد

@mina2 با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر من تقریبا یکماه پیش به علت درد شدیدی که در ناحیه پا که از قسمت ران تا قسمت ساق پا و انگشتان داشتم که طی مراجعه به پزشک و گرفتن عکس ام ار ای مهره ال چهار و پنج زده بود بیرون و فشار زیادی به نخاع وارد کرده بود که دکتر گفت که باید حتما عمل بشه و گرنه ممکنه باعث بیحسی و اینکه نظرات بقیه متخصصین هم نیاز به عمل رو دونستند من عمل جراحی کردم بعدش مدت یکماه دکتر برام استراحت تجویز کردند ولی الان که یکماه تموم شده باز هم احساس درد دارم مخصوصا موقع نشستن که احساس میکنم فشار بیشتری رو تو قسمت ران پام وارد میشه و احساس درد میکنم که مقدار درد هم با نشستن بیشتر منم زیاد میشه و اینکه باید روی کمر دراز بشم تا درد و فشار کمتر بشه و اینکه بعضی اوقات حالت گزگز هم رو انگشتهای پام حس میکنم دوباره دکتر رفتم گفت باید عکس مجدد ام ار ای بگیرم که تو عکس مشکل خاصی نبود و اینکه دوباره برام یکماه استراحت به اضافه داروی مسکن برام تجویز کردند میخواستم این درد با توجه به مشکل نداشتن عکس از چی میتونه باشه و اینکه با استراحت درد برطرف میشه منتظر جواب هستم ممنون.

سلام. متاسفانه مفهوم دیسک کمر و درمان دیسک کمر و تصور بیماران از آن چندان جامع و واقعی نیست . ممکن است دیسک کمر یک فشار حاد روی ریشه های عصب وارد کند و در یک مقطعی نیاز به جراحی پیدا کند ولی درمان واقعی بدون انجام مراحل صحیح توانبخشی و انجام ورزش های دیسک کمر و سیاتیک و رعایت مشکلاتی که موجب تحریک دیسک می شود مجددا با هر درمانی عود می کند. لذا ما معتقدیم شما بخشی از درمان را گرفته اید ولی 50 درصد درمانتان هنوز باقی مانده. لطفا از صفحات آموزش ورزش به بیماران سایت ورزش های ویلیامز را نجام دهید و در صورتیکه مشکل در شما باقی ماند جهت انجام پروسه های توانبخشی به یکی از کیلنیک های ما مراجعه کنید.

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما