درد مهره وسط کمر

با سلام و وقت بخیر-خانمی 55 ساله هستم. الان چند سال کمر درد شدید در وسط کمر دارم که در به پاها انتقال پیدا می کند در ضمن الان چند روزه یه طرف بدنم از باسن به پایین درد شدید دارم که با حرکت شدیدتر و با استراحت خوب و دو طرف باسن هم درد شدید داردم علت این درد به نظر شما سیاتیک و یا دیسک کمر دارم درمانی داره؟

علت درد مهره وسط کمر چیست؟

درد وسط کمر معمولاً شایعترین منطقه‌ای می‌باشد که در آن بیماران کمردردی درد خود را نشان میدهند.
هرچند که جایگاه درد وسط کمر می‌تواند به دلیل هر نوع کمردردی ایجاد شود اما سندروم فاست و همچنین ضخیم شدن لیگامان های کمری و اسپاسم عضله مربع کمری و همچنین درد کمر ناشی از دیسک کمر مهره s۱ می تواند علت اصلی برای درد وسط کمر باشند.
درد وسط کمر معمولاً به میتواند به ناحیه باسن انتشار پیدا کند. بسیاری از بیماران درد وسط کمر را درد ناحیه دنبالچه عنوان می‌کنند در حالیکه دنبالچه در بین باسن قرار گرفته است.

 توجه کنید که درد ناحیه کمر در وسط کمر و پشت معده می‌تواند مرتبط با مشکل معده باشد اما درد کمر که در ناحیه پایین تر و وسط کمر قرار گرفته است معمولاً مرتبط با دیسک های پایین کمر ای است که می تواند با تحریک عصب سیاتیک به پا انتشار پیدا بکند در پاسخ به سوال شما فرق دیسک کمر و سیاتیک چیست باید عنوان کنیم که عمدتاً شایع ترین علت سیاتیک تحریک عصب های کنار ستون فقرات توسط دیسک کمر می باشد.

درد وسط کمر بین دو کتف که بیماران به آن اشاره می کنند معمولاً مشکلات مجزایی است یعنی درد وسط کمر معمولاً به علت دیسکهای کمری و درد بین دو کتف معمولاً به علت مشکلات ناحیه گردن می باشد و به صورت تصادفی با یکدیگر همزمان می شوند.
برای درمان درد ستون فقرات و درمان درد وسط کمر باید ورزشهای وسط کمر بعد از مشخص شدن علت درد کمر انجام شود یعنی شما با انجام ام ار ای  کمر و نوار عصب و عضله، علت کمردرد در ابتدا پیدا می کنید.
عموم کمردردها تا ۹۰ درصد به درمانهای طب فیزیکی و غیرجراحی پاسخ می‌دهند و بعد از کنترل در می توانید برای کنترل درد وسط کمر ورزش های مناسب درد وسط کمر مانند ورزشهای ویلیامز را انجام دهید

دکتر سپهریان

دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و درد با بیش‌از پانزده سال سابقه درمان‌های غیر جراحی ستون فقرات و مفاصل دارای مقالات متعدد در زمینه یافتن راه های تشخیصی پاراکیلنیک و درمانی در بیماران با درد مزمن و سندرم های افزایش حساسیت مرکزی مانند فیبرومیالژی می‌باشد.

تماس با ما